Trendy

Czy można nosić bransoletki na obu rękach?

Bransoletki to szczególnie lubiany rodzaj biżuterii, ponieważ mogą ją nosić osoby w każdym wieku
i niezależnie od płci. Ponadto bransoletka może łączyć w sobie kilka różnych funkcji. Podstawową jest oczywiście funkcja dekoracyjna, ale noszenie takiej biżuterii nierzadko ma znacznie symboliczne, zwłaszcza jeśli bransoletka posiada specjalny grawerunek lub połączono ją z sugestywnymi zawieszkami. Bransoletki idealnie nadają się do tworzenia kilkuelementowych zestawów. Ale czy można nosić bransoletki na obu rękach?

Na której ręce nosić bransoletkę?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieją zasady mówiące o tym, na której ręce należy nosić bransoletki i ile sztuk takiej biżuterii można jednorazowo założyć, by nadal wyglądało to dobrze. W sieci znajdziemy wiele artykułów poświęconych tej tematyce – ze wszystkich jasno wynika, że nie istnieją sztywne zasady regulujące kwestię, jak nosić bransoletki. Jedynie od czasu do czasu możemy natknąć się na wzmiankę, że kiedyś mężczyźni nosili bransoletki i zegarki na lewej ręce, a kobiety na prawej. Dziś nikt nie traktuje tych zaleceń poważnie.

Bransoletki można nosić zarówno na lewej ręce, jak i na prawej. Wszystko zależy  od indywidualnych upodobań danej osoby. Pod uwagę brane są nie tylko względy estetyczne, ale również wygoda noszenia biżuterii. Zdarza się, że osoby praworęczne unikają noszenia bransoletek na prawym nadgarstku (a leworęczne na lewym) w obawie o szybkie zużycie drogocennych błyskotek, a także dlatego, że noszenie biżuterii na dominującej ręce bywa niewygodne.

Bransoletki na obu rękach – czy wypada?

Bransoletki można nosić nie tylko na dowolnie wybranej ręce, ale i na obu rękach jednocześnie. Jeśli danego dnia chcemy sięgnąć po większą ilość błyskotek, zamiast obciążać jedną rękę, warto założyć bransoletki na obie. A co w przypadku, gdy oprócz bransoletek chcemy założyć zegarek? Wówczas zakładamy go na jedną rękę, a pozostałe ozdoby na drugą, albo do zegarka dokładamy bransoletki, które dobrze się z nim komponują. Najczęściej chodzi o to, by biżuteria była wykonana
w podobnym stylu, z podobnych materiałów i zbliżona kolorystycznie.

Jak stylowo łączyć bransoletki?

Decydując się na noszenie bransoletek na obu rękach, warto pamiętać o umiarze. Jeśli na jednym nadgarstku umieścimy masywną, widoczną z daleka bransoletkę, nie dodawajmy jej towarzystwa. Dodatkowe, nieco subtelniejsze błyskotki lepiej założyć na drugą dłoń, również nie przesadzając z ich ilością. Kilka cienkich, łańcuszkowych bransoletek z delikatną zawieszką w zupełności wystarczy. Natomiast w sytuacji, gdy chcemy połączyć ze sobą bransoletki o różnych rozmiarach, zarówno łańcuszkowe, koralikowe, jak i bransolety-obręcze, lepiej ograniczyć się do stworzenia zestawu na jeden nadgarstek.

Wybór biżuterii do pracy

O umiarze warto pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy biżuterię traktujemy jako dodatek do stylizacji biurowych. Nawet jeśli w miejscu pracy nie obowiązuje ścisły dress code, należy wyglądać schludnie
i profesjonalnie. Biżuteria zdecydowanie pomaga w osiągnięciu takiego efektu, o ile nie przesadzimy
z jej ilością i zadbamy o dopasowanie poszczególnych elementów pod względem wzornictwa
i kolorystyki.

Bransoletki na obu rękach a charakter stylizacji

Bransoletki na obu rękach najlepiej prezentują się w zestawieniu z kolorową, wakacyjną stylizacją. Niezobowiązujące kreacje pozwalają na dowolne łącznie różnych rodzajów biżuterii i noszenie bransoletek nie tylko na nadgarstkach, ale również bliżej łokcia, a nawet na przedramionach. Szczególnie dobrze wygląda to w połączeniu z prostymi topami bez rękawków albo zwiewnymi, letnimi sukienkami. Jeśli jednak górna część garderoby obfituje w falbany, koronki, marszczenia
czy chwosty, lepiej unikać nadmiaru biżuterii. Zbyt duża ilość akcesoriów sprawi, że całość będzie wyglądała przesadnie i ciężko. Zadaniem biżuterii dla kobiet nie jest tworzenie karykaturalnego wyglądu, a dopełnianie całości stylizacji, podkreślanie jej charakteru i wydobywanie kobiecego piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *