InspiracjePorady

Jaką biżuterię wybrać zimą i jesienią?

W okresie jesienno-zimowym sięgamy po ciepłe okrycia wierzchnie, szaliki, czapki i rękawiczki, a dobranie biżuterii pasującej do takiego zestawu nie zawsze jest łatwe. Biżuteria powinna podkreślać zarówno charakter stylizacji, jak i urodę osoby, która będzie ją nosić, przy czym nie może krępować ruchów, ani narażać na zniszczenie pozostałych dodatków do stroju. Kolczyki, które zahaczają o wszystko, czego dotkną, nie będą najlepszym towarzyszem dla puszystego, wełnianego szala, natomiast masywne bransolety niekoniecznie zmieszczą się pod wąską rękawiczką. Zatem jaką biżuterię wybierać jesienią i zimą?

Minimalistyczna biżuteria na jesień i zimę

Im niższa temperatura za oknem, tym mniejsza ochota na odkrywanie ciała i zdobienie go kolorową, wyrazistą biżuterią. Jesienią i zimą wolimy sięgać po biżuterię skromniejszą, pasującą do ciężkich tkanin, charakterystycznych dla okresu zimowego. Subtelne łańcuszki i niewielkie kolczyki wkrętki nie niszczą swetrów i szalików, ale wspaniale uzupełniają jesienno-zimowe stylizacje. Warto zadbać, by biżuteria miała gładką powierzchnię, dlatego najlepsze będą łańcuszki o klasycznych splotach i kolczyki pozbawione jakichkolwiek zawieszek.

Gładkie wzory biżuterii zimowej

Na przeciwległym biegunie znajduje się masywna biżuteria ze złota i srebra, która stanowi mocny dodatek do stonowanych stylizacji. Gładkie sukienki dzianinowe, bawełniane golfy, ciemne koszule i sztruksowe marynarki świetnie wyglądają w połączeniu z masywnym naszyjnikiem i grubą bransoletą. Nadal należy jednak pamiętać, by biżuteria miała gładką powierzchnię i niewielką ilość ozdobników. Jesienią i zimą sprawdzą się zwłaszcza duże naszyjniki z geometrycznymi zawieszkami oraz masywne bransoletki-obręcze. Odwiedzając dobry salon jubilerski, na pewno znajdziemy szeroki wybór tego typu biżuterii. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza markowa włoska biżuteria, która jest wyjątkowo piękna i równie trwała.

Broszki jako uniwersalny dodatek do zimowych stylizacji

Jesienią i zimą do łask wracają broszki, czyli element biżuteryjny, którego próżno szukać pośród dodatków do stylizacji letnich. Ozdobne broszki mają tę zaletę, że można je nosić na wiele sposobów. Broszkę można przypiąć do płaszcza, grubego żakietu albo okrycia głowy (beret, kaszkiet). Broszka sprawdzi się również, gdy chcemy fantazyjnie upiąć szal albo chustę. Ciekawa broszka ożywia stylizację i sprawia, że całość prezentuje się bardziej efektownie.

Biżuteria ze złota w okresie świątecznym

Mówiąc o biżuterii noszonej w sezonie jesienno-zimowym, nie sposób pominąć błyskotek, które wpisują się w klimat świąteczny. Są to przede wszystkim złote kolczyki, naszyjniki i bransoletki zdobione motywami świątecznymi. Oczywiście srebrna biżuteria również sprawdzi się w tym okresie, ale faktem jest, że złoto należy do grupy kolorów kojarzonych ze świętami Bożego Narodzenia.

W okresie okołoświątecznym śmiało możemy pozwolić sobie na noszenie łańcuszków i bransoletek zdobionych zawieszkami w kształcie płatków śniegu, piernikowych ludków, choinek, prezentów, bałwanków i innych podobnych wzorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *