InspiracjePoradyTrendy

Na jakie okazje założyć elegancki zegarek?

Zegarek nie tylko pokazuje godzinę, a więc spełnia funkcję praktyczną, ale również podkreśla styl i dodaje stylizacji charakteru. Zegarek należy zaliczyć do grupy ulubionych gadżetów współczesnego mężczyzny. Mimo że każdy z nas ma przy sobie smartfon, który pokazuje godzinę, to jednak nic nie zastąpi porządnego czasomierza.

Zegarki męskie sportowe i eleganckie

Wybór odpowiedniego zegarka może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chcemy go nosić niemal przez cały czas, tymczasem nasz ubiór znacząco różni się w zależności od tego, jaką aktywność w danym momencie wykonujemy. Mniejszy problem z wyborem zegarka mają ci, którzy pozostają wierni jednemu stylowi. Jeśli lubią ubierać się elegancko, mogą postawić na zegarki ze złota lub srebra na solidnej bransolecie lub skórzanym pasku. Natomiast osoby lubiące sportowy styl i niewymuszone stylizacje, śmiało mogą sięgnąć po sportowy zegarek z silikonu lub innego tworzywa sztucznego. Dobrą alternatywę stanowią również solidne zegarki ze stali szlachetnej, które występują w szerokiej gamie kolorów.

Zegarki sportowe są wytrzymałe i funkcjonalne. Zostały zaprojektowane z myślą o codziennym użytkowaniu, dlatego wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a nierzadko są również wodoodporne. Większość modeli posiada dodatkowe funkcje, takie jak stoper, barometr, czy pulsometr. Zegarek sportowy świetnie uzupełnia codzienną, niezobowiązującą stylizację.

Mężczyźni, którzy lubią klasyczną elegancję, chętnie noszą koszule, garniturowe spodnie, klasyczne swetry i marynarki, powinni sięgać po eleganckie zegarki oferowane m.in. przez markę Swarovski. Zegarki Swarovski zostały wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, dzięki czemu stały się synonimem klasy i prestiżu. Zastosowano w nich precyzyjne mechanizmy, ale równie dużo uwagi poświęcono warstwie zewnętrznej, zwłaszcza kopercie zegarka.

Eleganckie zegarki tylko na specjalne okazje?

Zegarek męski dawno przestał być traktowany jedynie jako narzędzie do mierzenia czasu. Dziś elegancki zegarek to niezwykle istotny element stroju i nierzadko jedyny dodatek biżuteryjny tolerowany przez mężczyznę.

Eleganckie zegarki zwyczajowo nosi się na lewej ręce i tarczą skierowaną ku górze. Zegarek powinien dobrze przylegać do męskiego nadgarstka i nie przemieszczać się w kierunku łokcia. Dobrze dobrany zegarek, nawet bardzo elegancki, śmiało można nosić do pracy, nawet jeśli nie obowiązuje tam ścisły dress code. Pracując w korporacji, instytucji finansowej lub urzędzie, należy dbać o estetyczny, profesjonalny wygląd, a dobrze dobrane dodatki zdecydowanie pomagają w kształtowaniu profesjonalnego wizerunku.

Elegancki zegarek sprawdzi się również podczas ważnych spotkań biznesowych, a także imprez okolicznościowych, takich jak wesela, chrzciny, osiemnastki, gale i bankiety. Pamiętajmy jednak, by kolor zegarka był dopasowany do kolorystyki stroju. Jeśli pasek do spodni ma srebrną klamrę, postawmy na zegarek ze srebrną kopertą. Natomiast jeśli zakładamy złote spinki do mankietów, złoty zegarek będzie lepszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *