Porady

Symbolika biżuterii – co oznacza znak nieskończoności?

Noszenie biżuterii to przejaw troski o atrakcyjny wygląd. Drogocenne ozdoby podkreślają urodę
i dodają stylizacji charakteru. Odpowiednio dobrane, sprawiają, że całość wygodna modnie
i interesująco. Osoba, która sięga po biżuterię, chce wyglądać atrakcyjnie i podobać się innym ludziom. Ale czasem zdarza się, że w ten sposób manifestuje poparcie dla religii lub ideologii,
albo podkreśla znaczenie relacji łączących ją z inną osobą. W relacjach międzyludzkich biżuteria pełni ważną rolę, a ciekawym przykładem na poparcie tej tezy jest znak nieskończoności.

Biżuteria na prezent

Biżuteria to upominek uniwersalny, czyli taki, który wypada wręczyć niemal każdemu i przy niemal każdej okazji. Oczywiście nie chodzi o przypadkowe błyskotki, bo biżuteria na prezent powinna być wybierana z wielką starannością. Pod uwagę należy wziąć zarówno okoliczności wręczania prezentu, relacje łączące obdarowującego z obdarowywanym, jak i upodobania tego ostatniego. Dobrze dobrany upominek na pewno sprawi radość bliskiej osobie.

Z prezentu w postaci biżuterii ucieszą się zwłaszcza panie. Nie od dziś wiadomo, że kobiety kochają biżuterię, a mężczyźni chętnie to wykorzystują. Wręczając biżuterię, nie tylko obchodzą gwiazdkę, świętują imieniny czy kolejny spędzony wspólnie rok, ale przede wszystkim wyrażają uczucia. Biżuteria to świetny sposób na wyznanie miłości, zapewnienie o wierności i trwałości relacji.

Symbole miłości w biżuterii

Najpopularniejszym i najbardziej oczywistym symbolem miłości i romansu jest serce. Serca zdobią najróżniejsze wyroby biżuteryjne, począwszy od niewielkich kolczyków typu wkrętki, poprzez pierścionki, delikatne łańcuszki i subtelne wisiorki, skończywszy na masywnych bransoletach i ozdobach do włosów. Serca mogą być wygrawerowane na biżuterii, wycięte z kamienia bądź uformowane z metalu. Biżuteria może być zdobiona jednym sercem bądź dwoma splecionymi ze sobą serduszkami, symbolizującymi stały związek.

Kolejnym symbolem miłości są czerwone kwiaty. Na szczególną uwagę zasługuje czerwona róża, która symbolizuje wysoką temperaturę uczuć i namiętność. Kwiaty są motywem bardzo lubianym przez producentów biżuterii. Kwiatowe wzory wykorzystuje się do zdobienia biżuterii każdego rodzaju. Szczególnie dobrze prezentują się w formie zawieszek do łańcuszków i bransoletek.

Jednym ze znanych motywów symbolizujących miłość jest Kupidyn z łukiem i strzałą w ręku. Sylwetka figlarnego Kupidyna nie zawsze zmieści się na biżuterii, zwłaszcza gdy mówimy o niewielkich, delikatnych przedmiotach, ale niewielkie łuki, czy też serca przebite strzałą Kupidyna niejednokrotnie zdobią zawieszki do bransoletek i kolczyki. Kupidyn to uosobienie miłości. W mitologii rzymskiej syn Marsa i Wenus, czyli bogów uosabiających pierwiastek męski i żeński. Tu dochodzimy do kolejnego popularnego motywu miłośnego, czyli trwale splecionych symboli Marsa i Wenus.

Kolejnym wartym omówienia symbolem jest znak nieskończoności. Dobry sklep z biżuterią powinien mieć w ofercie przedmioty zdobione miłosnymi wzorami, a znak nieskończoności jest jednym z symboli szczególnie znaczących. Symbolizuje trwałość relacji, przywiązanie i wieczną miłość. Obdarowując bliską osobę łańcuszkiem lub bransoletką z zawieszką w kształcie znaku nieskończoności, zapewniamy o sile trwającej nieskończenie miłości.

Co oznacza znak nieskończoności?

Znak nieskończoności stanowi jeden z popularnych symboli miłości, ale ta definicja nie jest tutaj wystarczająca. Odwrócona ósemka to symbol bardzo stary, ukazujący, że ludzie od wieków próbowali dotknąć jakiejś nieskończoności. Ostatecznie uznano, że są na świecie zjawiska i pojęcia nieograniczone i nieskończone. Stosowany dziś symbol nieskończoności doskonale to odzwierciedla – nie ma ani początku, ani końca.

Wręczając komuś biżuterię zdobioną znakiem nieskończoności, można wyrazić nadzieję, że miłość między dwojgiem ludzi będzie trwała nieskończenie. Ale zauważmy, że dotyczy to nie tylko relacji damsko-męskich. Nieskończona może być miłość matki do dziecka, miłość siostrzana, a także przyjaźń. Znak nieskończoności szczególnie mocno cenią dusze artystyczne. Wręczając artyście biżuterię z odwróconą ósemką, życzymy mu niekończącej się kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *