Porady

Biżuteria na prezent gwiazdkowy

Każdego roku, w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, szukamy pomysłów na prezenty dla najbliższych. W tym czasie powstają liczne artykuły poradnikowe dotyczące zakupu świątecznych upominków i tworzone są listy najlepszych prezentów gwiazdkowych dla niej i dla niego. Na tego typu listach nie może zabraknąć biżuterii.

Biżuteria – uniwersalny prezent na wiele okazji

Biżuterię należy zaliczyć do upominków uniwersalnych, czyli takich, jakimi wypada obdarować osoby w każdym wieku i niezależnie od okazji. Obdarowanie kogoś biżuterią może być wyrazem miłości, ale i zwykłej sympatii. Oczywiście nie każdej osobie wypada wręczyć naszyjnik z zawieszką w kształcie serca czy pierścionek z brylantem, ale delikatna bransoletka z zawieszką symbolizującą szczęście sprawdzi się przy niemal każdej okazji.

Biżuteria to odpowiedni prezent na rocznicę ślubu/związku, urodziny, imieniny i wszelkiego rodzaju jubileusze. Sprawdzi się jako prezent komunijny, prezent z okazji ukończenia szkoły, narodzin dziecka, Dnia Mamy czy Międzynarodowego Dnia Przyjaźni. Biżuterię śmiało można też wręczyć jako prezent pod choinkę.

Biżuteria jako prezent świąteczny

Biżuteria pod choinkę może, ale wcale nie musi nawiązywać do świątecznych klimatów. Jeśli jednak chcielibyśmy podkreślić, że jest to prezent gwiazdkowy, warto wybrać kosztowności zdobione motywami świątecznymi.

Do typowo świątecznych motywów należy zaliczyć wszelkiego rodzaju gwiazdki oraz przypominające je płatki śniegu. Szczególnie popularnym wyborem na święta są naszyjniki składające się z kilku cienkich łańcuszków i delikatnych zawieszek w kształcie gwiazdek. Taka biżuteria sprawdzi się nie tylko w okresie świątecznym – jest na tyle uniwersalna, że można ją nosić przez cały rok.

Inne świąteczno-zimowe motywy to m.in. bałwanki, renifery, choinki, pierniczki, dzwoneczki, bombki choinkowe czy cukrowe laski. Jeśli chodzi o wykorzystanie wymienionych motywów w jubilerstwie, zwykle mamy do czynienia ze świątecznymi zawieszkami do bransoletek. W sklepach jubilerskich bez trudu znajdziemy zarówno kolorowe zawieszki, jak i występujące w naturalnym odcieniu złota, srebra lub stali szlachetnej.

Wybór biżuterii na prezent gwiazdkowy

Ci, którzy nie chcą kupować biżuterii zdobionej motywami świątecznymi, mają nieograniczone możliwości wyboru. Paradoksalnie jest to spore utrudnienie, bo jak spośród setek egzemplarzy kolczyków, wisiorków i bransoletek wybrać ten właściwy?

Wybierając biżuterię na prezent gwiazdkowy, nie powinniśmy kierować się wyłącznie własnymi upodobaniami, ale przede wszystkim tym, co lubi osoba obdarowywana, jaką nosi biżuterię, w czym dobrze wygląda i najlepiej się czuje. Jeśli nie nosi biżuterii złotej, skupmy się na wyrobach ze srebra lub stali szlachetnej. Jeśli nie znosi masywnej biżuterii, szukajmy wśród subtelnych kosztowności. Jeśli lubi długie wisiorki, nie kupujmy kolii ani chokerów, które ściśle opinają szyję.

W przypadku biżuterii kupowanej na prezent ważne jest również to, by były to przedmioty dobrej jakości. W ramach prezentu gwiazdkowego nie wypada wręczać biżuterii sztucznej. Jeśli nie stać nas na wytworny upominek, lepiej kupić skromniejszy, ale wykonany z metalu szlachetnego.

Biżuteria damska na prezent pod choinkę

Wręczanie prezentów, które rzeczywiście sprawiają radość, to ogromna przyjemność. Kobiety kochają biżuterię, dlatego chętnie przyjmują nowe kosztowności. Jeśli nie wiemy, co kupić żonie, mamie, siostrze czy przyjaciółce, postawmy na biżuterię. Wyroby jubilerskie to niezawodne prezenty gwiazdkowe.

Co kupić kobiecie pod choinkę? Wiele zależy od tego, komu chcemy ją wręczyć i co w ten sposób przekazać. Odpowiednim prezentem dla żony będzie komplet składający się z naszyjnika i kolczyków. W przypadku żon, partnerek i narzeczonych mile widziana jest biżuteria symbolizująca miłość i trwałość uczucia, np. łańcuszek z wisiorkiem w kształcie serca lub bransoletka zdobiona zawieszką ze znakiem nieskończoności. Mamę wypada obdarować eleganckim naszyjnikiem albo ciekawą broszką. Natomiast idealnym prezentem dla siostry lub przyjaciółki będzie bransoletka komponowana.

Prezent gwiazdkowy dla mężczyzny

Nie wszyscy mężczyźni noszą biżuterię i nie należy ich do tego zmuszać. Z prezentu w postaci sygnetu lub naszyjnika ucieszą się nieliczni, dlatego taki zakup należy dobrze przemyśleć. Natomiast tym, co niezmiennie sprawdza się w przypadku mężczyzn, są zegarki. Na rynku dostępne są zarówno zegarki w sportowym stylu, jak i modele eleganckie, ponadczasowe. Zakupiony zegarek powinien być spójny z preferowanym przez mężczyznę stylem ubioru.

A co zamiast biżuterii i zegarków? Dobrym pomysłem na prezent gwiazdkowy dla mężczyzny są zestawy składające się ze spinek do mankietów i krawatów. Uniwersalnym prezentem są również breloki do kluczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *