InspiracjePoradyTrendy

Biżuteria na zimę

Zimowa aura zmusza do noszenia ciepłych nakryć wierzchnich, czapek, szalików i rękawiczek. Noszenie okazałej, bogato zdobionej biżuterii nie jest wówczas najwygodniejsze, bo drogocenne świecidełka zahaczają o wełniane dodatki. Ale czy to oznacza, że zimą należy całkowicie zrezygnować z ulubionej biżuterii? Nie! Biżuteria za zimę być może nie będzie tak strojna i kolorowa jak ta, noszona w okresie wiosenno-letnim, ale nadal stanowi ważny element codziennych stylizacji.

Biżuteria a pora roku

Wybór biżuterii uzależniony jest od kilku czynników. Najważniejsze są preferencje osoby, która będzie ją nosić, ale pod uwagę należy wziąć również reprezentowany typ urody czy zasady obowiązujące w miejscu zatrudnienia. Wybierając biżuterię do noszenia na co dzień, warto też zwrócić uwagę na nadchodzącą porę roku, bowiem ubrania i dodatki, po jakie sięgamy w sezonie letnim, różnią się od tych, jakie nosimy w okresie zimowym.

Lato to kolorowa i radosna pora roku. Charakterystyczne dla niej barwne stylizacje spotykamy nie tylko w nadmorskich kurortach, ale również na ulicach miast. Dopełnieniem letnich stylizacji jest kolorowa biżuteria, często inspirowana motywami etnicznymi. Frędzle, muszelki i kolorowe kamienie doskonale komponują się z opaloną skórą i jasnymi tkaninami. Rezygnujemy z nich, gdy zaczyna robić się chłodniej. Wówczas sięgamy po kolejne warstwy odzieży, a na ciele zaczyna brakować miejsca na okazałą biżuterię. Jesienią i zimą lepiej sprawdza się delikatna biżuteria zdobiona kamieniami w naturalnych barwach (w tzw. kolorach ziemi).

Biżuteria na zimę – popularne motywy

Biżuteria noszona jesienią i zimą wcale nie musi być nudna. Przeciwnie, to właśnie wtedy przychodzi pora na łańcuszki i bransoletki zdobione zawieszkami w kształcie liści, grzybków, dyni, jeżyków, a w okresie zimowym płatków śniegu czy bałwanków. Zimą chętnie sięgamy po biżuterię nawiązującą do tematyki świątecznej, a więc zawieszki w kształcie gwiazdek, choinek, aniołków, reniferów, dzwoneczków itd. Zima to jedyna pora roku, w której sięganie po bajkowe motywy przystoi nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Zawieszki w kształcie świąteczno-zimowych symboli modne są każdego roku, ale omawiając temat biżuteria na zimę, nie sposób pominąć trendów obowiązujących tylko w danym sezonie (w kolejnym roku możliwa jest ich kontynuacja, ale nie zawsze następuje). Wśród trendów obowiązujących w tegorocznym sezonie zimowym wymienia się biżuterię zdobioną perłami. Oczywiście perły nie są niczym nowym w świecie biżuterii, ale tym razem odchodzimy od klasycznych sznurów pereł, a skłaniamy się ku geometrycznym formom, łączącym rozmaite rozmiary perłowych kulek. Perły lubiane są zimą nie tylko ze względu na swój kolor, ale także z powodu opływowego kształtu, co sprawia, że biżuteria nie zahacza o swetry i szale.

Subtelne łańcuszki i kolczyki wkrętki

Stylizacje zimowe często dają wrażenie ciężkości. Oczywiście istnieje kilka sposobów na to, by zimowe swetry nie wyglądały topornie i ciężko, a jednocześnie wciąż spełniały swoją funkcję. Przykładowo pod gruby wełniany kardigan można założyć bieliźnianą bluzkę z koronką. Doskonałym uzupełnieniem takiej stylizacji będzie delikatny łańcuszek z drobnymi zawieszkami. Zestawienie ubrań typowo zimowych z subtelnymi dodatkami to prosty sposób na to, by wyglądać modnie i świeżo, niezależnie od warunków pogodowych. Subtelne łańcuszki, delikatne bransoletki i kolczyki wkrętki kontrastują z ciepłą zimową odzieżą, a przy tym są bardzo wygodne w noszeniu. Nie musimy martwić się, że rękawiczka nie zmieści się na grubą sztywną bransoletę, a wiszące kolczyki zahaczą o golf albo szalik.

Biżuteria na zimę – ozdobne broszki

W okresie zimowym do łask wracają ozdoby biżuteryjne, po które rzadko sięgamy w pozostałych częściach roku. Do bardzo lubianych ozdób w sezonie zimowym należy zaliczyć broszki. Broszka przypięta do gładkiego golfu, żakietu, płaszcza czy szalika sprawia, że nawet prosta stylizacja nabiera charakteru. Nieprawdą jest, że noszenie broszek przystoi wyłącznie kobietom w starszym wieku. Broszki można nosić na wiele sposobów, a różnorodność dostępnych w sklepach modeli sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się broszki z funkcją zawieszki. Można je nosić na dwa sposoby, zarówno przypinając do ubrania, jak i zawieszając na łańcuszku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *