InspiracjePorady

Biżuteria – sprawdzony prezent na rocznicę ślubu

Na listach najlepszych prezentów gwiazdkowych, imieninowych i rocznicowych zawsze pojawia się biżuteria. Rzeczywiście jest to upominek uniwersalny, którym wypada obdarować zarówno mamę, siostrę, przyjaciółkę, jak i życiową partnerkę/partnera. Oczywiście nie zawsze będzie to taka sama biżuteria – wszystko zależy od tego, komu ją wręczamy, z jakiej okazji i jakie uczucia chcemy w ten sposób wyrazić.

Kolejny rok bycia razem

Szczęśliwi małżonkowie starają się wzajemnie pamiętać o dniach ważnych dla drugiej osoby, jak i datach istotnych dla ich związku. Do najważniejszych z pewnością należy zaliczyć datę ślubu – każda kolejna rocznica to okazja do świętowania. Świętować można na wiele sposobów, zarówno w gronie rodzinnym, jak i podczas wyjazdu we dwoje albo uroczystej kolacji. Rocznicę ślubu celebrować można również w domu, obdarowując małżonka specjalnym upominkiem. Biżuteria doskonale sprawdzi się w roli prezentu rocznicowego.

Sposób, w jakim małżonkowie obchodzą rocznicę ślubu, nierzadko bywa uzależniony od stażu małżeństwa. Okrągłe rocznice często obchodzone są w większym gronie, a organizatorami uroczystości są dzieci małżonków. Jubileusz małżeństwa po latach może doczekać się naprawdę wyjątkowej oprawy.

Prezenty na rocznicę ślubu

Małżonkowie, którzy świętują rocznicę ślubu w gronie rodzinnym, mogą liczyć na rozmaite upominki od uczestników uroczystości. Najczęściej są to prezenty przeznaczone dla pary (np. bilety, rozmaite rzeczy do domu), choć zdarzają się też podarunki złożone z przedmiotów typowo damskich i typowo męskich. Niekiedy małżonkowie otrzymują prezenty od swoich dzieci, nawet jeśli nie obchodzą rocznicy ślubu w szczególnie wyjątkowy sposób. Najważniejsze jest jednak to, jakimi upominkami obdarowują siebie nawzajem.

Rocznica ślubu to dzień, w którym warto powspominać przebieg uroczystości zaślubin i wesela oraz okazać radość ze wspólnie spędzonych lat. Radość, miłość i wdzięczność można okazywać na wiele sposobów, m.in. obdarowując małżonka wyjątkowym upominkiem. Wśród najlepszych prezentów rocznicowych wymienia się te, nawiązujące do nazwy danej rocznicy (bawełniana, cukrowa, kryształowa, srebrna itd.), gadżety związane z hobby małżonka, upominki symbolizujące miłość, wszelkiego rodzaju bilety, książki i oczywiście biżuterię.

Biżuteria na rocznicę ślubu

Biżuteria to sprawdzony prezent na rocznicę ślubu. Kobiety kochają biżuterię, a szczególnie cenią te wyroby biżuteryjne, które są pamiątką ważnych wydarzeń i którymi zostały obdarowane przez swoich bliskich. Biżuteria łączy w sobie piękno i kobiecą subtelność, a dodatkowo jest doskonałym sposobem na wyrażenie uczuć – wystarczy wybrać produkty ze zdobieniami symbolizującymi miłość i wieczność (serce, znak nieskończoności, splecione symbole Wenus i Marsa, itp.).

Najczęściej mężczyźni obdarowują swoje wybranki zestawami składającymi się z kolczyków i naszyjnika. Jeśli małżonka nie ma przebitych uszu, można postawić na komplet złożony z naszyjnika i bransoletki. Ci, którzy preferują nieco skromniejsze podarunki, mogą wybierać wśród bransoletek, pierścionków i kolczyków typu wkrętki. Na pierścionkach i bransoletkach warto umieścić niewielki grawerunek.

Biżuteria rocznicowa może nawiązywać do nazwy danej rocznicy. Przykładowo czwartą rocznicę ślubu nazywa się kwiatową lub owocową, zatem dobrym pomysłem będzie zakup pierścionka z kwiatowym oczkiem bądź bransoletki z zawieszką symbolizującą wisienkę. Na to, którą rocznicę ślubu świętują małżonkowie, może wskazywać również rodzaj kamieni. Przykładowo jubileusz piętnastolecia zawarcia związku małżeńskiego nazywa się rocznicą kryształową, dlatego w tym przypadku sprawdzi się biżuteria z kryształami Swarovskiego. Trzydziesta rocznica ślubu to rocznica perłowa – tego dnia warto obdarować wybrankę naszyjnikiem z pereł bądź kolczykami z perłowym oczkiem. Z kolei sześćdziesiąty jubileusz to rocznica diamentowa, dlatego mile widziana będzie biżuteria zdobiona diamentami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *