InspiracjePoradyProduct

Bransoletki damskie – łączyć czy nie łączyć?

Bransoletka to taki rodzaj biżuterii, do którego trudno mieć obojętny stosunek. Niektóre kobiety uwielbiają bransoletki i traktują je jako idealny dodatek do każdej stylizacji. Inne unikają noszenia ozdób na nadgarstkach, twierdząc, że jest to niewygodne i ryzykowne, ponieważ bransoletka łatwo może się o coś zahaczyć i rozerwać. Faktem jest jednak, że do wyboru mamy dziś niezliczoną ilość bransoletek różnego rodzaju, dzięki czemu każda kobieta może wybrać odpowiednią dla siebie biżuterię.

Najpopularniejsze typy bransoletek damskich

Od kilku lat notujemy bardzo duże zainteresowanie bransoletkami w minimalistycznym stylu. Delikatne łańcuszki stanowią subtelną ozdobę nadgarstka, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w sytuacjach formalnych, jako dodatki do eleganckiej garsonki, prostej koszuli czy stroju służbowego. Minimalistyczna biżuteria odpowiednia jest również na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji, ale wówczas można wykorzystać ją do stworzenia modnego zestawu.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również bransoletki damskie koralikowe. Jeżeli chodzi o markową biżuterię włoską, bransoletki tego typu zwykle wykonywane są z kamieni szlachetnych i półszlachetnych w stonowanych kolorach, choć w ofercie największych marek biżuteryjnych z łatwością znajdziemy również modele w fantazyjnych barwach, a także bransoletki z pereł.

Wśród najpopularniejszych typów biżuterii damskiej na nadgarstek należy wymienić również sztywne, okrągłe bransoletki, w wśród nich modele wyposażone w zapięcie, jak i zakładane przez dłoń. Bransoletki tego typu mogą być wykonane z połączenia kilku metali, jak również zdobione kamieniami lub grawerunkiem.

Kilka słów na temat łączenia bransoletek

Bransoletki możemy dowolnie łączyć w modne zastawy, jak również nosić razem z zegarkiem. Na niektóre okazje śmiało możemy założyć na nadgarstek nawet kilka bransoletek, co podkreśli charakter stylizacji. W sytuacjach formalnych zaleca się jednak noszenie oszczędnej biżuterii.

Nie istnieją zasady mówiące o tym, jakiego rodzaju bransoletki można ze sobą łączyć. Zwykle odbywa się to jednak instynktownie i zestawiamy ze sobą ozdoby w podobnym stylu, tonacji kolorystycznej lub tej samej wielkości. Starajmy się jednak, by nie były to bransoletki z dużą ilością zawieszek i koralików, gdyż obijając się o siebie, będą nieustannie dźwięczeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *