InspiracjePoradyTrendy

Najpiękniejsze ozdoby na kobiece nadgarstki – bransoletki damskie

Ozdoby na nadgarstek możemy podzielić na typowo biżuteryjne, wykonane ze stali szlachetnej, srebra lub złota, a także ozdoby innego typu, pełniące nie tylko funkcję dekoracyjną, ale np. pozwalające na kontrolowanie czasu (zegarki), czy promujące akcję charytatywną (silikonowe bransoletki z nadrukiem). Na kobiecych nadgarstkach pojawiają się również grube skórzane bransolety w rockowym stylu, bransoletki rzemykowe, a nawet bogato zdobione bandany. Niniejszy tekst dotyczy jednak ozdób typowo biżuteryjnych w całości lub części wykonanych z metalu. Bransoletki damskie złote i srebrne dostępne są w klasycznej formie łańcuszkowej, odpowiedniej zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia. Natomiast bransoletek w nowoczesnym stylu należy szukać w najnowszych kolekcjach marek biżuteryjnych.

Gotowe bransoletki i zestawy do tworzenia własnych kompozycji

W sklepach z biżuterią dostępne są produkty kompletne, gotowe do noszenia, jak i elementy, z których można skomponować własną, niepowtarzalną bransoletkę. Gotowe bransoletki damskie to wspominane już modele łańcuszkowe, niekiedy posiadające ozdoby w postaci przytwierdzonych na stałe zawieszek albo oprawionych kamieni szlachetnych i półszlachetnych, sztywne bransoletki w kształcie koła czy też bransoletki koralikowe.

Niektóre bransoletki łańcuszkowe można wzbogacić o dodatkowe zawieszki i w ten sposób odmienić ich wygląd. Najpopularniejszym sposobem na tworzenie własnych kompozycji są jednak bransoletki komponowane, a zwłaszcza produkty z kolekcji Composable od marki Nomination Italy.

Bransoletki damskie z wymiennymi elementami

Kolekcja Composable kierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, jednak po bransoletki z efektownie zdobionymi elementami zdecydowanie chętniej sięgają kobiety. Proces tworzenia własnej kompozycji rozpoczyna się od wyboru bazy o odpowiedniej długości. Do wyboru są bazy w naturalnym kolorze stali szlachetnej, w kolorze złota, różowego złota, srebrne, a nawet granatowe i czarne. Baza składa się z kilkunastu gładkich elementów z niewielkim logo Nomination. Chcąc stworzyć niepowtarzalną bransoletkę, należy dołączyć do nich kolejne, tym razem zdobione moduły. Moduły wykonane są z wysokiej jakości materiałów i zdobione cyrkoniami, kamieniami szlachetnymi, złotymi lub srebrnymi literami, lub niewielkimi napisami. Wymienne elementy mają charakter dekoracyjny, ale są też świetnym sposobem na spersonalizowanie biżuterii. Z tego powodu bransoletki damskie Composable bardzo często kupowane są w prezencie.

Klasyczne ozdoby na kobiece nadgarstki

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Ponadczasowe modele bransoletek zdobią nadgarstki kobiet, które lubią uniwersalną, odpowiednią na każdą okazję biżuterię. Delikatne bransoletki damskie to subtelne dodatki do codziennego stroju. Nie utrudniają wykonywania codziennych obowiązków, a zdecydowanie podnoszą atrakcyjność każdej stylizacji. Do kategorii tej z pewnością należy zaliczyć niektóre propozycje od TI SENTO – Milano. Włoska marka słynie z produkcji wyrafinowanej, zgodnej z aktualnymi trendami biżuterii, ale jednocześnie nie jest to biżuteria przesadzona, a ukazująca klasyczne rozwiązania w nowoczesnym stylu.

Klasyką gatunku są również sztywne bransoletki w kształcie koła. Mogą być gładkie i wysadzane kamieniami, otwierane bądź nie, cieniutkie, przeznaczone do noszenia w zestawie kilku sztuk bądź grubsze, stanowiące efektowną ozdobę nadgarstka. Tego typu bransoletki również znalazły się w ofercie marki TI SENTO – Milano, ale i innych światowych marek biżuteryjnych, w tym Coeur De Lion.

Bransoletki w nowoczesnym stylu

Mogłoby się wydawać, że w kwestii biżuterii powiedziano już wszystko, a jednak projektanci nieustannie zaskakują nowymi propozycjami. Propozycje te są entuzjastycznie przyjmowane przez miłośniczki niebanalnej biżuterii, stanowiącej atrybut nowoczesnej kobiety.

Jeśli chodzi o bransoletki damskie, w najnowszych kolekcjach znalazły się niezwykle ciekawe połączenia różnych materiałów, np. stali szlachetnej, skóry i kryształów Swarovskiego albo złota i kauczuku. Wśród propozycji światowych marek biżuteryjnych uwagę zwracają również okazałe bransoletki wysadzane drogocennymi kamieniami. Ponadto do łask wróciły perły, których odcień świetnie współgra z kolorem stali szlachetniej, srebrem i cyrkoniami. Dużym zainteresowaniem cieszą się również bransoletki z kolekcji The Lion Queen marki Rebecca, które zdecydowanie wyróżniają się na tle klasycznych ozdób biżuteryjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *