PoradyTrendy

Bransoletki ze srebra

Popularność biżuterii srebrnej wynika z kilku czynników. Pierwszym jest oczywiście stosunkowo niska cena. Srebro częściej występuje w przyrodzie, dlatego jego cena jest niższa w stosunku do biżuterii wykonanej ze złota. Kolejnym czynnikiem jest wysoka kowalność, dzięki której metal ten wykorzystywany jest nie tylko do wytwarzania biżuterii, ale również innych przedmiotów, takich jak sztućce, cukiernice, świeczniki itp. Dzięki swej kowalności, srebro pozwala na pozyskiwanie różnorodnych kształtów, dlatego wyroby biżuteryjne ze srebra przyjmują często nowatorskie, designerskie formy. Kolejnym powodem popularności srebrnej biżuterii jest oczywiście jego piękna, srebrzystobiała barwa, którą doskonale podkreślają kolorowe kamienie. Widać to zwłaszcza na przykładzie bransoletek. Bransoletki ze srebra to jedne z najchętniej wybieranych ozdób biżuteryjnych na nadgarstek.

Piękne i trwałe bransoletki ze srebra

Kupując biżuterię, zwracamy uwagę na jej wygląd, ale nie bez znaczenia jest także trwałość wyrobów biżuteryjnych. W przypadku bransoletek, które obok pierścionków i obrączek są produktem najmocniej narażonym na zniszczenia, jakość wykonania oraz rodzaj użytych materiałów są szczególnie istotne. Bransoletką łatwo jest o coś zahaczyć, łatwo ją zamoczyć, uderzyć nią o biurko czy kant stołu, dlatego musi być wykonana z trwałych, precyzyjnie połączonych elementów.

Czyste srebro jest bardzo miękkie, dlatego w celu zwiększenia trwałości srebrnej biżuterii, dodaje się do niego inne metale. Próba srebra określa zawartość drogocennego kruszcu w danym wyrobie i wyrażana jest w promilach. Najbardziej popularna jest próba 925, czyli taka, która zawiera 92,5% czystego srebra. Designerskie bransoletki ze srebra najczęściej występują w próbie 925, zdecydowanie rzadziej 875 i 830. Natomiast próby niższe niż 830 spotyka się w wyrobach innego typu, takich jak monety czy sztućce.

Połączenie srebra i kamieni szlachetnych

Bransoletki srebrne mogą być wykonane w całości z metalu szlachetnego, bądź też wysadzane kamieniami, albo wzbogacone o różnorodne chokery i zawieszki. Kupując bransoletkę ze srebra, zwracamy zatem uwagę nie tylko na próbę srebra, ale także jakość innych elementów, użytych do wykonania ozdoby na nadgarstek. Piękna i trwała srebrna bransoletka to zakup na lata i nie należy obawiać się naturalnego procesu utleniania. Srebro próby 925 w naturalny sposób ulega temu procesowi i z biegiem czasu pokrywa się ciemnym nalotem. Pamiętajmy jednak, że szybkość postępowania procesu utleniania w dużej mierze zależy od sposobu użytkowania i przechowywania biżuterii.

Do czego nosić bransoletki ze srebra?

Biżuteria srebrna bardzo często wybierana jest przez osoby, które lubią uniwersalne dodatki, pasujące do każdego stroju i na każdą okazję. Część osób uważa, że wyroby ze srebra są mniej wytworne niż biżuteria złota, a przez to lepiej sprawdzają się w sytuacjach codziennych. Oczywiście nie jest to prawdą, gdyż wiele zależy od rozmiaru biżuterii czy ilości zdobień. Designerska srebrna bransoleta zdecydowanie mocniej będzie rzucać się w oczy, aniżeli delikatna łańcuszkowa bransoletka wykonana ze złota.

Klasyczne bransoletki ze srebra można nosić do wszystkiego, ale jeśli decydujemy się na nowatorskie rozwiązania, np. grubą bransoletę wysadzaną okazałymi kamieniami, czy też bransoletkę z dużą ilością brzęczących zawieszek, należy dobrze przemyśleć charakter stylizacji. Tego typu ozdoby nie sprawdzą się w miejscach pracy, w których obowiązuje dress code, nie będą również zbyt wygodne dla pań wykonujących pracę fizyczną. Natomiast śmiało można po nie sięgnąć w czasie prywatnym.

W przypadku srebrnej biżuterii spore znaczenie może mieć także typ urody, a co za tym idzie – kolorystyka dominująca w kobiecej szafie. Uważa się, że srebrne kolczyki, naszyjniki i bransoletki najlepiej wyglądają w zestawieniu z chłodnym typem urody i podkreślającymi jasną karnację kolorami. Bransoletki ze srebra warto nosić zatem z bluzkami czy sukienkami w kolorze niebieskim, granatowym, fioletowym, szarym, turkusowym i barwami pokrewnymi.

Łączenie kilku bransoletek na nadgarstku

Srebrna bransoletka doskonale komponuje się z zegarkiem na srebrnej bransolecie bądź też takim, który posiada silikonowy bądź skórzany pasek, ale został wyposażony w srebrną tarczę. Jeśli bransoleta i tarcza zegarka są dość wyraziste, dobieramy do nich delikatną bransoletkę. Jeśli zaś zegarek jest bardzo skromny, śmiało możemy postawić na designerską bransoletkę. Tą samą zasadą kierujemy się podczas łączenia dwóch bransoletek na nadgarstku, ale jeśli stawiamy na większą ilość ozdób i zestawienie kilku bransoletek, warto zadbać, by były wykonane w podobnym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *