InspiracjeTrendy

Najmodniejsze zawieszki do bransoletek

Bransoletka to typ biżuterii, po który najchętniej sięgają kobiety, choć w bogatym asortymencie sklepów z biżuterią bez trudu znajdziemy również bransoletki męskie. Biżuteria dla mężczyzn zwykle pozbawiona jest jednak dekoracyjnych zawieszek, które z kolei świetnie sprawdzają się w przypadku ozdób biżuteryjnych przeznaczonych na damskie nadgarstki. Zdaniem wielu kobiet bransoletka i zawieszka to duet idealny, dlatego dekoracyjne dzyndzyki możemy spotkać w przypadku bransoletek każdego typu, począwszy od delikatnych bransoletek łańcuszkowych i sznurkowych, poprzez bransoletki koralikowe, skończywszy na masywnych bransoletach ze stali szlachetniej, a nawet wyrobach ze skóry.

Sposoby łączenia zawieszek z bransoletką

W sklepach z biżuterią dostępne są bransoletki, do których zawieszki zostały przytwierdzone na stałe. Gotowe bransoletki z dekoracyjnymi dzyndzykami cieszą się ogromnym zainteresowaniem, przy czym należy zaznaczyć, że wielu klientów decyduje się również na zakup biżuterii, której wygląd w zależności od okazji czy nastroju można w łatwy sposób odmienić. Kupowane osobno zawieszki do bransoletek najczęściej wyposażone są w klasyczne kółeczka, przez które przewleka się łańcuszek lub sznureczek, albo też w niewielkie karabińczyki, które umożliwiają dopięcie zawieszki pomiędzy koralikami.

Obok klasycznych wiszących zawieszek wyszczególniamy charmsy, które przylegają do bransoletki i nie zwisają wzdłuż dłoni. Te modne zawieszki ze względu na wygląd, jak i sposób mocowania można przyrównać do koralików, przy czym charmsy nie muszą być (i zwykle nie są) elementami o gładkiej powierzchni.

O jeszcze innym sposobie mocowania możemy mówić w przypadku bransoletek Composable od Nomination Italy. Każda taka bransoletka składa się z kilkunastu elementów, na które składają się jednobarwne moduły z logo Nomination, a także jedna, dwie lub kilka ozdobnych zawieszek. Zawieszki te można dowolnie łączyć i wymieniać. Sposób mocowania jest bardzo prosty, elementy bransolety łączy się ze sobą za pomocą specjalnych klipsów (zatrzasków).

Modne zawieszki do bransoletek

Klasyczne zawieszki w formie niewielkich breloczków

Ozdoby biżuteryjne na nadgarstek mogą być wyposażone w wiszące zawieszki w całości wykonane z matali szlachetnych. Do tej grupy z pewnością należy zaliczyć złote i srebrne zawieszki w kształcie serca, czterolistnej koniczyny, znaku nieskończoności, podkowy oraz wielu innych sugestywnych symboli. W tej grupie znalazły się również zawieszki-litery.

Klasycznymi zawieszkami można również nazwać dzyndzyki wykonane z kamieni szlachetnych lub półszlachetnych osadzonych w srebrze, złocie lub stali szlachetniej. Bardzo popularne są zwłaszcza zawieszki okrągłe, owalne oraz tzw. łezki. Jeżeli chodzi o kolorystykę tego typu zawieszek, obok klasycznej bieli do łask powróciły odcienie zieleni, błękit, a także kolor różowy oraz fiolet. Dzięki bogatej kolorystyce zawieszek z łatwością skomponujemy biżuterię odpowiadającą naszym upodobaniom i stanowiącą dodatek do starannie dobranej stylizacji.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również zawieszki w kształcie niewielkich medalionów. Grawer wykonywany jest na nich w taki sposób, by wyglądało to na pracę ręczną (w przypadku niektórych znanych marek biżuteryjnych rzeczywiście możemy mówić o grawerunku ręcznym). Medaliony mają dość surowy wygląd, ale mogą stanowić dodatek zarówno do bransoletek noszonych na co dzień, jak i zakładanych na specjalne okazje.

Ozdobne charmsy i zawieszki z serii Composable

Jeżeli chodzi o zawieszki do bransoletek, które mają przylegać do bransolety, czyli charmsy, przez które przewleka się bransoletkę bądź też moduły do bransoletek komponowanych, bogactwo wzorów i kolorów jest tutaj ogromne. Zawieszki wykonuje się ze złota, srebra lub stali szlachetnej, modne są również różnorodne połączenia tych materiałów. Ozdabia się je kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi, elementami emaliowanymi, a niekiedy również grawerem. Warto zaznaczyć, że tego typu ozdoby dają możliwość spersonalizowania bransoletki i przygotowania wyjątkowego prezentu dla bliskiej osoby bądź też biżuterii przeznaczonej na własny użytek i stanowiącej odzwierciedlenie tego, co nam w duszy gra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *