Porady

Co kupić kobiecie na 50 urodziny?

Które urodziny są najważniejsze? Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale większość zgodzi się, że okazją wymagającą specjalnej oprawy jest „osiemnastka”, a potem również „trzydziestka” i „pięćdziesiątka”. Pół wieku na świecie to doskonała okazja do świętowania. Świętuje nie tylko solenizant, ale i jego bliscy, którzy składają życzenia i wręczają prezenty urodzinowe. Jaki prezent wybrać? Co kupić kobiecie na 50 urodziny?

Prezent na okrągłe urodziny

Wybranie prezentu na 50 urodziny bywa trudne, ponieważ osoba w tym wieku ma już zwykle ustabilizowaną sytuację zawodową i finanse pod kontrolą, dlatego może kupić sobie niemal wszystko, czego potrzebuje. Niektóre osoby ucieszą się z drobnostek i praktycznych prezentów, ale na „pięćdziesiątkę” warto kupić coś wyjątkowego, jednocześnie biorąc pod uwagę upodobania jubilata i jego podejście do świętowania urodzin i różnych innych okazji, którym towarzyszy wręczenie prezentów (święta, imieniny, rocznice itd.).

Co kupić kobiecie na 50 urodziny?

Na okrągłe urodziny warto wybrać prezent, który odpowiednio podkreśli rangę wydarzenia, a przy tym stanie się piękną pamiątką. Kupowania prezentu na „pięćdziesiątkę” nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Wybór powinien być dobrze przemyślany. Jeśli zostanie podjęta decyzja o zakupie drogiego prezentu, warto złożyć się z innymi członkami rodziny – lepiej kupić jeden wyjątkowy prezent, niż kilka drobiazgów, które po imprezie urodzinowej szybko zostaną zapomniane.

W sieci można znaleźć mnóstwo pomysłów na prezenty na pięćdziesiąte urodziny. Ciekawą propozycję stanowią loty widokowe nad górami, kursy weekendowe zbieżne z zainteresowaniami solenizantki, pobyt w SPA, wycieczki krajowe i zagraniczne. W przypadku kobiet, które nieszczególnie lubią ruszać się z domu, świetnie sprawdzi się prezent w postaci fotoksiążki ze zdjęciami i życzeniami od wszystkich członków rodziny albo wyjątkowej biżuterii z grawerunkiem.

Jaka biżuteria na urodziny?

Kobiety kochają biżuterię, dlatego naszyjniki, kolczyki i bransoletki bardzo często wymieniane są jako jedne z najlepszych pomysłów urodzinowych dla Niej. Biżuteria na urodziny powinna być wykonana z materiałów dobrej jakości, najlepiej ze złota lub srebra wysokiej próby oraz pięknych kamieni szlachetnych. Dzięki temu biżuteria będzie prezentem jednocześnie efektownym i użytecznym, a dzięki swej trwałości posłuży solenizantce przez wiele kolejnych lat.

Kupując biżuterię na urodziny, można odnieść się do symboliki kamieni szlachetnych, zwłaszcza jeśli solenizantka lubi czytać horoskopy i jest osobą dość przesądną. Do każdego znaku zodiaku przypisany jest jakiś minerał oraz kilka innych, które najsilniej oddziałują na osoby urodzone w danym okresie. Przykładowo dla osoby spod znaku Ryby polecane są perły, turkus i kryształ górski, Lwom zaleca się noszenie bursztynów i rubinów, natomiast Waga śmiało może sięgnąć po opal, szafir lub topaz.

Biżuteria dla kobiety na 50 urodziny

Chociaż biżuterię uznaje się za zawsze trafiony prezent dla kobiety, wybranie upominku, który nie trafi na dno szuflady, może być sporym wyzwaniem. Jakkolwiek to brzmi, nie należy przesadzać z rozmiarem i efektownością biżuterii, bo choć taka zrobi wrażenie i zostanie uznana za wyjątkowo piękną, z dużym prawdopodobieństwem nie będzie okazji, by kiedykolwiek została użyta. Dlatego, zamiast kupować bogato zdobioną, masywną kolię, być może lepiej postawić na zestaw składający się z nieco skromniejszego naszyjnika, kolczyków i bransoletki. Oczywiście wiele zależy od upodobań solenizantki, dlatego przed dokonaniem zakupu, warto przyjrzeć się temu, co lubi nosić na co dzień, a co zakłada na specjalne okazje. Spore znaczenie ma również kolorystyka biżuterii.

Spersonalizowany prezent urodzinowy

Dobrym pomysłem na prezent urodzinowy jest biżuteria spersonalizowana, czyli zdobiona grawerunkiem albo odpowiednio dobraną do okazji zawieszką. „Pięćdziesiątka” to nie są urodziny jak każde inne, dlatego wypada uczcić je w wyjątkowy sposób, a efektowny grawer i zawieszka to doskonały sposób na przygotowanie wyjątkowego, spersonalizowanego prezentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *