Inspiracje

Jesienne kolory – jaką biżuterię nosić jesienią?

Jesienne porządki nierzadko rozpoczynają się od przeglądu szafy i wymiany garderoby na cieplejszą. Letnie ubrania zastępowane są odzieżą odpowiednią na chłodniejsze dni, a kolorowe dodatki przedmiotami spójnymi z jesienną aurą. Torebki, apaszki i wyroby biżuteryjne zdobione wakacyjnymi motywami trafiają na dno szuflady, a po długiej przerwie do łask wracają jesienne kolory.

Biżuteria na jesień – co ją wyróżnia?

Biżuteria noszona jesienią różni się od letnich błyskotek rozmiarem, kształtem i oczywiście kolorem. O ile w okresie wakacyjnym chętnie sięgamy po dużą, wyrazistą biżuterię, którą łatwo wyeksponować   na odkrytym dekolcie i gołym nadgarstku, o tyle jesienią wolimy nosić nieco mniejsze naszyjniki i bransolety, które nie zahaczają o szal czy futrzany kołnierz. Poza tym mniejszą biżuterię łatwiej schować pod mankietem kurtki czy ukryć pod połami płaszcza. Oczywiście to nie oznacza, że jesienią należy całkowicie zrezygnować z okazałej biżuterii. Wystarczy dobierać ją z głową, myśląc nie tylko o efektownym wyglądzie, ale i własnej wygodzie.

Biżuteria na jesień wyróżnia się bogactwem motywów nawiązujących do tej pory roku. W modzie są wszelkiego rodzaju listki, żołędzie i kasztany, ale również owoce, których zbiór przypada na początek jesieni. Dużym zainteresowaniem cieszą się zawieszki do naszyjników i bransoletek w kształcie zwierząt szykujących się do zimowego snu, zwłaszcza jerzyków i niedźwiedzi. Modne są parasolki, szyszki i oczywiście zawieszki nawiązujące do klimatu Halloween. Ci, którzy nie lubią typowo jesiennych motywów, mogą sięgać po biżuterię gładką albo zdobioną kwiecistymi wzorami. Nierzadko ważniejsza od zawieszek i grawerunków jest kolorystyka biżuterii.

Jesienne kolory – nowe trendy w biżuterii

Zmiana aury za oknem nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie. Jesienią stajemy się nostalgiczni, nieco bardziej ospali, mniej gotowi na wyrzeczenia. Bardzo dobrze obrazują to jesienne stylizacje, które mają być przede wszystkim ciepłe i wygodne. Ale komfortowy ubiór wcale nie musi być nudny! Wystarczy postawić na dodatki w modnych, jesiennych kolorach. Nie chodzi tu wyłącznie o buty, torebki, apaszki czy szaliki, ale również o biżuterię.

Jesienią można nosić zarówno biżuterię złotą, jak i srebrną, ale prawdą jest, że wśród wiodących trendów na sezon jesienno-zimowy wymienia się złote akcenty. Złoto pięknie błyszczy i doskonale współgra z kolorami jesieni, które możemy zaobserwować za oknem. Złote wisiorki i bransolety pojawiły się na wybiegach największych domów mody, co oznacza, że osoby, którym zależy na modnym wyglądzie, powinny rozważyć zakup biżuterii w kolorze klasycznego bądź różowego złota (zobacz naszą ofertę).

Jeśli chodzi o kolorystykę kamieni zdobiących wyroby biżuteryjne, modne są wszelkiego rodzaju brązy, kolor czerwony, żółty i barwy pośrednie. Dużą popularnością cieszy się butelkowa zieleń, a także kamienie w chłodnym odcieniu granatu. Jesienią ognista czerwień przestaje być kolorem zarezerwowanym dla brunetek, a kolory ceglasty, klonowy czy rdzawy nadają charakteru stylizacjom noszonym przez kobiety w różnym wieku i preferujących różne style ubioru. Czerwień kojarzona jest z  kobiecością i pewnością siebie. Szczególnie jesienią kobiety nie powinny obawiać się czerwonych dodatków.

Najmodniejsze kolory na jesień – kamienie szlachetne i półszlachetne

Wspomniany wyżej kolor czerwony nie jest jedynym, jaki cieszy się popularnością w sezonie jesiennym. Biorąc do ręki czasopismo o tematyce modowej, z łatwością zauważymy, że obok biżuterii zdobionej rubinami, koralami, granatami czy bursztynami, na pierwszy plan wysuwają się przedmioty wysadzane kamieniami w odcieniu głębokiej butelkowej zieleni i granatu. Turkusy afrykańskie, agaty i szmaragdy to tylko niektóre spośród kamieni posiadających barwę współgrającą z widocznymi za oknem kolorami jesieni. Taką biżuterię można nosić pojedynczo bądź łączyć w modne zestawy. Pamiętajmy jedynie, by zestawy tworzyć albo z przedmiotów wykonanych w podobnej stylistyce, albo dobierać je na zasadzie kontrastu. Rozwiązania pośrednie nie dadzą tak dobrego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *