InspiracjePorady

Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy to symbol silnej i trwałej miłości. Ma wyjątkową wartość sentymentalną, dlatego trudno porównać go z jakimkolwiek innym podarunkiem w formie biżuterii. Poza tym jest to przedmiot, który użytkuje się latami, a nierzadko przez całe życie. Dlatego wybór pierścionka zaręczynowego nie powinien być przypadkowy.

Pierścionek zaręczynowy we właściwym rozmiarze

Zwyczajowo pierścionek zaręczynowy kupuje mężczyzna, który ma wobec partnerki poważne zamiary. Wybiera model, który jego zdaniem spodoba się partnerce, a następnie, w szczególnych okolicznościach, przystępuje do oświadczyn. Oczywiście nie zawsze wygląda to tak samo. Coraz częściej zdarza się, że para wspólnie podejmuje decyzję o zaręczynach i wspólnie udaje się na poszukiwania idealnego pierścionka na tę okoliczność. Czasem bywa tak, że w salonie jubilerskim kobieta jedynie wskazuje, jakiego rodzaju biżuteria trafia w jej gust, ostateczną decyzję pozostawiając mężczyźnie, innym razem para wspólnie dokonuje zakupu pierścionka.

Wspólne zakupy rozwiązują problem dotyczący rozmiaru pierścionka. Natomiast, jeśli oświadczyny mają być niespodzianką, warto, by mężczyzna zabrał do salonu jakiś inny pierścionek należący do wybranki serca, albo przynajmniej zmierzył jego średnicę.

Piękny i trwały pierścionek na zaręczyny

Niezależnie od tego kto i w jaki sposób dokonuje zakupu pierścionka zaręczynowego, zawsze powinien wybierać spośród biżuterii wysokojakościowej. Oczywiście pierścionek nie musi być wyjątkowo kosztowny, ale biżuteria sztuczna, wykonana z kiepskiej jakości materiałów, do tego w sposób niestaranny, zupełnie się tutaj nie sprawdzi. W przypadku pierścionków zaręczynowych jakość produktu ma ogromne znaczenie. Pamiętajmy, że jest to biżuteria kupowana na specjalną okazję, poza tym powinna przetrwać w doskonałej kondycji wiele długich lat.

Pierścionek zaręczynowy warto wybierać w sprawdzonym salonie jubilerskim, który oferuje zarówno oryginalne pierścionki Swarovski, jak i biżuterię innych znanych marek. Wówczas mamy pewność, że oferowana biżuteria została wykonana ze starannie wyselekcjonowanych materiałów i z ogromną dbałością o detale. Tak wykonane pierścionki są zarówno piękne, jak i trwałe.

Złote pierścionki na zaręczyny

Pierścionek zaręczynowy może być wykonany z dowolnego metalu szlachetnego, ale zdecydowanie największą popularnością cieszą się pierścionki złote. Zazwyczaj jest to złoto w klasycznym, żółtym odcieniu – w tym samym kolorze zamawia się obrączki ślubne. Złoto uznawane jest za metal o szczególnych właściwościach, wyjątkowo piękny i wartościowy. Zdaniem wielu, na specjalne okazje, takie jak ślub czy zaręczyny, nie wypada kupować biżuterii srebrnej, ani wykonanej ze stali szlachetnej. Natomiast jeśli partnerka zdecydowanie nie lubi złotej biżuterii, dobrym wyborem będzie pierścionek ze złota białego.

Kamień w pierścionku zaręczynowym

Pierścionki zaręczynowe są zdobione kamieniami o różnych rozmiarach i kształtach. W tym temacie panuje pełna dowolność. Natomiast faktem jest, że złote pierścionki na zaręczyny zazwyczaj posiadają oczka w kolorze srebrzystobiałym. Często są to pierścionki z brylantami, diamentami, kryształami Swarovskiego, a nawet z cyrkoniami. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na zakup pierścionka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *