InspiracjePorady

Dlaczego warto zdecydować się na oryginalną złotą biżuterię?

Do produkcji biżuterii wykorzystuje się różne materiały, a prym wśród nich wiodą metale szlachetne. Branża jubilerska w szczególności upodobała sobie złoty kruszec. Biżuteria ze złota wyróżnia się piękną barwą, szlachetnym wyglądem i wysoką trwałością. Natomiast pokaźna zawartość złota w stopie to jeszcze nie wszystko – na ostateczny kształt i jakość biżuterii wpływa wiele czynników, w tym jej pochodzenie i przebieg procesu produkcji. Zdecydowanie najwyższą jakość prezentuje oryginalna złota biżuteria, oferowana przez cenione na całym świecie marki biżuteryjne.

Złoto – najbardziej pożądany metal na świecie

Złoto wykorzystuje się w wielu gałęziach gospodarki, począwszy od elektroniki, poprzez kosmetologię, skończywszy na jubilerstwie. Wyjątkowe właściwości tego metalu sprawiają, że jego wartość cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Inwestycja w złoto po prostu się opłaca, dlatego nie dziwi fakt, że jest to jeden z najbardziej pożądanych metali na świecie. Idąc tym tropem, niezwykle popularna jest także złota biżuteria, zwłaszcza ta powstała ze stopu o wysokiej zawartości czystego złota.

Określenie zawartości czystego złota, czyli próba złota, jest jednym z kryteriów, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę podczas zakupu biżuterii. Salony jubilerskie oferują złoto o próbach 333, 585 i 750. Próby wyższe niż 750 nie są stosowane w jubilerstwie, ponieważ biżuteria nie byłaby dostatecznie trwała (czyste złoto jest stosunkowo miękkie i kruche). Próbę 750 uznaje się za wyjątkowo cenną, ale rzadko spotykaną w mniejszych salonach oferujących biżuterię wytwarzaną lokalnie. Natomiast jest to próba popularna we Włoszech, czyli kraju słynącym z produkcji wysokojakościowej biżuterii.

Jedną z włoskich marek biżuteryjnych, która w swoich projektach wykorzystuje złoto próby 750, jest Marco Bicego. Złota biżuteria Marco Bicego jest niezwykle stylowa, wyjątkowa, niepowtarzalna. Nawiązuje do organicznych form natury i zakorzenionej we włoskiej kulturze starożytnej tradycji. Projekty Marco Bicego powstają z 18-karatowego żółtego złota i kamieni szlachetnych. Warto zaznaczyć, że biżuteria wytwarzana jest ręcznie – każdy przedmiot to prawdziwe arcydzieło sztuki złotniczej.

Oryginalna złota biżuteria – co ją wyróżnia?

Złoto od zawsze kojarzy się z bogactwem, luksusem, dobrobytem, ale i pięknem. Złote elementy nigdy nie pozostają niezauważone. Złota biżuteria przyciąga wzrok, sprawia, że wyglądamy dostojniej, interesująco, stylowo. Dzięki pięknie połyskującej biżuterii ze złotego kruszcu, cera wygląda promiennie, a spojrzenie nabiera blasku. Oczywiście taki efekt można osiągnąć wyłącznie dzięki oryginalnej złotej biżuterii. W przeciwieństwie do sztucznych błyskotek, prawdziwe złoto ma charakterystyczną szlachetną barwę i połysk.

Markową biżuterię wykonuje się ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. Wysoka zawartość złota to jedno, ale istotne jest także, jakiego rodzaju metale zostały dodane do złotego kruszcu. Domieszki innych metali sprawiają, że złoto zyskuje pożądaną twardość i odporność na zarysowania. Do złota dodaje się cynk, miedź, nikiel, ale też srebro, pallad, a nawet platynę. Markowa biżuteria zazwyczaj wykonywana jest ze stopów metali szlachetnych. Unika się dodatków w postaci cynku czy niklu, a stawia na szlachetne srebro albo pallad. To sprawia, że wyroby biżuteryjne są luksusowe i drogocenne, a przy tym świetnie znoszą intensywne użytkowanie.

Odwiedzając salon jubilerski, który oferuje markową biżuterię, możemy zauważyć, że charakteryzuje ją wszechstronność. Pierścionki, kolczyki i bransoletki mają bardzo ciekawe formy i oryginalne zdobienia. Oczywiście wiele z nich nawiązuje do klasyki, ale umiejętnie łączy ją z nowoczesnością. Na uwagę zasługuje również staranność wykonania oryginalnej złotej biżuterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *