InspiracjePoradyTrendy

Jak dobrać kamienie w kolczykach?

Kobiety kochają biżuterię, która podkreśla ich naturalne piękno. Biżuterię nosimy przecież po to, by wyglądać modnie, ciekawie, ładnie – po prostu lepiej. Właściwie dobrane dodatki sprawiają, że nawet najprostsza stylizacja nabiera charakteru, a twarz promienieje naturalnym blaskiem. Kobiecą urodę najlepiej podkreśla biżuteria noszona blisko twarzy, a więc naszyjniki, nausznice, biżuteryjne ozdoby do włosów i oczywiście kolczyki.

Dobór kolczyków do kształtu twarzy

Dobrze dobrane kolczyki nie tylko podkreślają urodę, ale i ukrywają pewne jej niedostatki. Potrafią odwrócić uwagę od pękających naczynek, niekorzystnego koloru włosów, a także optycznie zmienić kształt zbyt okrągłej lub zbyt podłużnej twarzy.

Kobiety, które mają bardzo drobną twarz, powinny unikać masywnych, bardzo dużych kolczyków, które przytłoczą ich urodę. Kobiety, które chciałby optycznie skrócić twarz, powinny unikać długich, wiszących kolczyków, które przyniosą efekt odwrotny do zamierzonego. Śmiało mogą natomiast sięgać po kolczyki koła i większe ozdoby z angielskim zapięciem. Natomiast posiadaczki okrągłej twarzy, śmiało mogą stawiać na geometryczne wzory, ostre krawędzie, jak i sięgać po długie kolczyki, które odwrócą uwagę od pucołowatych policzków i optycznie wysmuklą szyję.

Oczywiście poszukiwania idealnych kolczyków nie powinny koncentrować się wyłącznie wokół kształtu i rozmiarów biżuterii. Równie ważna jest kolorystyka.

Srebro czy złoto? Biżuteria a typ urody

W sieci internetowej dostępne są różnorodne opracowania dotyczące typów urody. Warto, by każda kobieta choć raz poświęciła czas na lekturę takiego opracowania, co pozwoli jej na określenie własnego typu urody. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ do każdego typu urody przyporządkowane są kolory, które najlepiej z nim współgrają. Przykładowo kobieta, która reprezentuje typ urody określony jako „jesień”, świetnie wygląda we wszelkiego rodzaju brązach, odcieniach khaki, rudościach, ciepłych odcieniach żółci. Łatwo wywnioskować, że jest to ciepły typ urody i doskonale pasuje do niego biżuteria w kolorze złotym. Z kolei chłodne typy urody powinny sięgać po kolczyki srebrne, ewentualnie wykonane z białego złota albo znacznie tańszej stali szlachetnej.

Kamienie w kolczykach – kolor czy symbolika?

Wiemy już, do kogo pasują kolczyki złote, a do kogo srebrne. Zwróćmy jednak uwagę, że wiele kolczyków posiada zdobienia w postaci kolorowych kamieni. Kolorowe kamienie w kolczyku ze srebra również powinny harmonijnie komponować z chłodnym typem urody. W tym przypadku sprawdzą się kolczyki z brylantami i innymi srebrzysto-białymi kamieniami, a także wszelkiego rodzaju niebieskości czy fiolety. Natomiast złote kolczyki z kamieniami w kolorze czerwonym, pomarańczowym, czy jaskrawozielonym to doskonały wybór dla kobiet o ciepłym typie urody.

Oczywiście powyższe informacje to jedynie wskazówki, które mają ułatwić poszukiwanie właściwych kolczyków. Natomiast jeśli kobieta chce nosić kolczyki z kamieniami przypisanymi do jej znaku zodiaku, ma do tego pełne prawo. Jeśli zwraca uwagę na symbolikę kamieni, może wybrać biżuterię, która odpowiada jej przekonaniom. Oferta dobrych sklepów z biżuterią jest tak szeroka, że z pewnością każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *