Porady

Jak nosić pierścionki?

Pierścionki łączone w zestawy mogą prezentować się bardzo efektownie, ale wiele kobiet boi się takiego połączenia. Uważa, że kilka różnych pierścionków może wyglądać dobrze tylko na wypielęgnowanych dłoniach modelek pozujących w katalogach biżuterii. Oczywiście nie jest to prawdą, aczkolwiek duże znaczenie ma tutaj właściwy dobór biżuterii.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy?

W naszym kręgu kulturowym pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni. W większości przypadków jest to biżuteria z żółtego złota, choć białe złoto również cieszy się sporym zainteresowaniem.

Pierścionek zaręczynowy zazwyczaj wygląda dość klasycznie, dlatego noszenie ekstrawaganckiej biżuterii na palcach tej samej dłoni może być ryzykowne. Jeśli chcemy zaszaleć i założyć pierścionek z dużym, kolorowym kamieniem z tworzywa sztucznego, lepiej wykorzystać do tego drugą dłoń. Natomiast obok pierścionka zaręczynowego, tj. na placu środkowym, można umieścić drugi złoty lub srebrny pierścionek albo delikatną obrączkę. Taka biżuteria nie powinna jednak przysłaniać piękna pierścionka zaręczynowego.

W sytuacji, gdy dochodzi do zawarcia związku małżeńskiego, na palcu serdecznym prawej dłoni pojawia się obrączka ślubna. Wówczas część kobiet przekłada pierścionek zaręczynowy na drugą rękę, albo nosi go razem z obrączką na jednym palcu. Jeśli zakładamy noszenie większej ilości pierścionków, drugie rozwiązanie sprawdzi się lepiej, gdyż do dyspozycji będą wszystkie palce lewej dłoni.

Pierścionki na kciuku i placu wskazującym?

Za swego rodzaju standard uznaje się noszenie trzech pierścionków (łącznie na palcach obu dłoni) albo obrączki ślubnej i dwóch pierścionków. Wówczas wszystkie ozdoby noszone są na palcach serdecznych i środkowych. A co, jeśli chcemy założyć więcej pierścionków? Czy można nosić je na kciuku i placu wskazującym?

Wbrew pozorom pierścionki znacznie częściej noszone są na kciuku, aniżeli na palcu wskazującym. W niektórych sklepach z biżuterią można nawet kupić obrączki przeznaczone specjalnie na kciuk, choć zazwyczaj wystarczy wybrać biżuterię w większym rozmiarze. Na kciuku dobrze prezentują się delikatniejsze pierścionki (bez dużych oczek) i wszelkiego rodzaju obrączki. Niektórzy uważają, że pierścionek na kciuku ma znaczenie symboliczne – oznacza otwartość na modę, pewność siebie, odwagę.

Jak łączyć pierścionki w zestawy?

Niezależnie od tego, w jakiej konfiguracji nosimy pierścionki, powinniśmy zadbać o to, by biżuteria do siebie pasowała. Oznacza to, że stworzony zestaw powinien być spójny pod względem stylistycznym. Warto wybierać pierścionki o zbliżonej wielkości i posiadające podobne zdobienia. Natomiast jeśli chodzi o kolor, dopuszczalne jest łączenie biżuterii złotej i srebrnej, zwłaszcza gdy obrączka ślubna została wykonana ze złota w dwóch odcieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *