Trendy

Czym są bransoletki modułowe?

Bransoletki modułowe to biżuteria chętnie kupowana przez osoby w każdym wieku, ponieważ dzięki wymiennym elementom w łatwy sposób można ją dopasować do stylu i okoliczności. Dzięki ciekawym zawieszkom i pasującym do bazy klipsom można stworzyć niezwykle oryginalną ozdobę na nadgarstek. Bransoletka świetnie prezentuje się zarówno w skromniejszej wersji, jak i wówczas, gdy zostanie rozbudowana o kolejne błyszczące elementy.

Skąd wziął się pomysł na biżuterię modułową?

Właściwie trudno określić, kto i kiedy wyprodukował pierwszy egzemplarz biżuterii modułowej. Jeśli chodzi o bardzo popularne w tej chili bransoletki komponowane marki Nomination Italy, pierwsza bransoletka Composable powstała w 1987 roku. Bransoletki modułowe włoskie szybko podbiły serca miłośniczek niebanalnych ozdób biżuteryjnych. W kolejnych latach zaczęli po nie sięgać również mężczyźni. Bransoletki Composable mają doskonale przemyślaną konstrukcję, każdy element perfekcyjnie do siebie pasuje, czego zapewne nie można było powiedzieć o pierwszych, prowizorycznych modelach biżuterii modułowej.

Połączenie bazy i wymiennych elementów ozdobnych przynosi bardzo ciekawe efekty, dlatego jedną z przyczyn powstania biżuterii modułowej była z pewnością chęć stworzenia oryginalnych błyskotek, których wygląd będzie można delikatnie modyfikować w domowym zaciszu. Poza tym bransoletki modułowe srebrne, ale i kolczyki modułowe ze złota i srebra, to świetny sposób na wielokrotne wykorzystanie tego samego przedmiotu. Zamiast inwestować w kilka różnych bransoletek, można mieć w domu jedną i dobrze ją wykorzystać, zmieniając jej wygląd w zależności od nastroju, ubioru czy okazji.

Bransoletki komponowane – jak to działa?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę, że wyróżniamy kilka rodzajów bransoletek komponowanych. Każdy z nich pozwala na stworzenie własnego niepowtarzalnego projektu, choć na nieco innych zasadach. Mamy bransoletki, których wygląd zmienia się poprzez przypięcie kolejnych zawieszek na karabińczykach. Są też takie bransoletki komponowane, na które nawleka się ozdobne charmsy w kształcie koralików, wielokątów, malutkich rurek. Są też bransoletki modułowe, składające się ze spiętych ze sobą linków. Te ostatnie to właśnie dostępne w naszym sklepie bransoletki z serii Nomination Composable.

Wybór zawieszek-linków jest ogromny, dlatego bransoletka może wyglądać za każdym razem inaczej. Dodając lub odejmując kolejne zawieszki, nie tylko ulepszamy naszą bransoletkę i dostosowujemy jej wygląd do okoliczności (np. do klimatu świątecznego), ale dokonujemy jej personalizacji. Warto wspomnieć, że z tego powodu bransoletki modułowe srebrne doskonale nadają się na prezent.

Jak nosić bransoletki modułowe?

Jeśli decydujemy się na bransoletkę z dużą ilością zawieszek, lepiej zrezygnować z dodatkowej biżuterii na rękę. Bransoletki modułowe najlepiej prezentują się solo, ewentualnie w towarzystwie cieniutkiej bransoletki łańcuszkowej lub sznurkowej. Natomiast jeśli chodzi o to, do jakiego stroju pasuje bransoletka komponowana albo na jaką okazję można ją założyć, w tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *