InspiracjeTrendy

Jak nosić zawieszki do bransoletek?

Sklepy z biżuterią oferują szeroki wybór zawieszek do bransoletek i naszyjników. Zainteresowanie tymi produktami jest bardzo duże, ponieważ zawieszka to prosty sposób na nadanie biżuterii zupełnie nowego charakteru. Zawieszki do bransoletek dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy może stworzyć odpowiednią dla siebie kompozycję.

Do jakich bransoletek pasują zawieszki?

O tym, że bransoletka i zawieszka to duet idealny, przekonywaliśmy już niejednokrotnie na łamach naszego bloga. Dobrze dobrana zawieszka nie tylko ozdabia bransoletkę, ale podkreśla indywidualny styl noszącej ją osoby. Mogłoby się wydawać, że to tylko nic nieznaczący, malutki element, tymczasem zawieszki przy bransoletkach naprawdę skupiają uwagę. Ponadto wiele z nich ma znaczenie symboliczne.

Chociaż zawieszki nie da się umieścić na każdej bransoletce, to jednak charmsy i dzyndzelki pasują do wielu różnorodnych plecionek, łańcuszków i rzemyków. Zawieszki do bransoletek doskonale wyglądają na cienkich bransoletkach złotych i srebrnych – mowa tu przede wszystkim o zawieszkach nawlekanych na bransoletkę, ale także o dzyndzelkach na karabińczykach. Niewielkie karabińczyki to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się również w przypadku bransoletek sznurkowych i rzemykowych oraz koralikowych, wykonanych przy użyciu specjalnej gumki. Tak naprawdę zawieszki pasują do każdej bransoletki, na której da się je umieścić. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną właściwie dobrane pod względem kolorystycznym. Natomiast zawieszki nie sprawdzą się w przypadku grubej bransolety ze skóry, masywnej bransolety wysadzanej kryształkami ani bransoletki silikonowej (identyfikacyjnej).

Zawieszki do bransoletek – rodzaje

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie, jak nosić zawieszki do bransoletek, spróbujmy pokrótce omówić najpopularniejsze rodzaje zawieszek.

Największym zainteresowaniem cieszą się metalowe zawieszki w kształcie rozmaitych symboli. Wykonuje się je ze złota, srebra czy stali szlachetnej, a tańsze odpowiedniki znajdziemy w sklepach z biżuterią sztuczną. Zawieszki mogą symbolizować miłość (zawieszka-serce, skrzydło Kupidyna, Mars i Wenus) wieczność (znak nieskończoności), szczęście (podkowa, czterolistna koniczyna, słoń), nadzieję (kotwica), mądrość (sowa) i wiele innych. Dużą popularnością cieszą się też zawieszki w kształcie gwiazd, kwiatów, motyli oraz liter.

Kolejną kategorię stanowią zawieszki typowo ozdobne, wykonane z kamieni szlachetnych i półszlachetnych osadzonych w złocie lub srebrze. Kamienie mogą być okrągłe, owalne, kwadratowe, sześciokątne, mogą przypominać migdał albo kroplę. Niektórzy dobierają zawieszkę, sugerując się przypisanym kamieniom właściwościom. Wiele osób wierzy w magiczną i uzdrawiającą moc kamieni szlachetnych.

Mówiąc o rodzajach zawieszek, nie sposób pominąć charmsów, które pod wieloma względami przypominają koraliki. Charmsy są jednak nieco większe i nie mają gładkiej powierzchni. Poza tym rzadko mają zupełnie okrągły kształt – częściej są to bogato zdobione wielokąty, które nawleka się na cienką bransoletkę. Jeśli lubimy brzęczące bransoletki, pomiędzy charmsami możemy umieścić zawieszki na karabińczykach.

Jak nosić zawieszki do bransoletek?

Przede wszystkim należy zacząć od dobrania idealnej dla siebie bransoletki albo kilku bransoletek. Spore znaczenie ma tutaj codzienna aktywność, ponieważ nie każdy może pozwolić sobie na noszenie wyrazistej biżuterii w miejscu pracy i nie każdy lubi, gdy poruszając ręką, słyszy charakterystyczne brzęczenie. Poza tym bransoletka powinna mieć odpowiedni rozmiar, dopasowany do tęgości nadgarstka.

Jeśli postawimy na masywną bransoletkę, która niekoniecznie lubi towarzystwo, nie próbujmy na siłę dołączać do niej zawieszek ani dokładać kolejnych bransoletek. Większą ilość zawieszek można natomiast wykorzystać w przypadku kilku delikatnych bransoletek, które razem stworzą bardzo ciekawy, modny zestaw. Dobrze, jeśli zawieszki zostaną dobrane tematycznie i kolorystycznie – zrezygnujmy z miksowania skrajnie różnych wzorów.

Bardzo ciekawym trendem ostatnich lat są cienkie bransoletki sznurkowe, które świetnie współgrają z subtelnymi zawieszkami ze złota lub srebra. Po kolorowe sznurki i plecionki chętnie sięgamy zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, a to oznacza, że już teraz warto rozejrzeć się za ozdobami na zbliżający się sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *