Trendy

Najmodniejsze zawieszki do bransoletek – trendy na 2022 r.

W sklepach z biżuterią możemy znaleźć szeroki wybór zawieszek do bransoletek łańcuszkowych i sznurkowych oraz innych modeli, które dopuszczają przypięcie efektownej ozdoby do obręczy bransoletki. Zawieszki przyciągają uwagę bogactwem kształtów i różnorodnością wzorów. Nie bez przyczyny uważa się, że bransoletka i zawieszka to duet idealny, wspaniale podkreślający zgrabny nadgarstek, a nierzadko niosący znaczenie symboliczne. Na moment odejdźmy jednak od symboliki zawieszek, a skupmy się na trendach w biżuterii. Jakie zawieszki do bransoletek uznaje się obecnie za najmodniejsze?

Wielka moc małych elementów ozdobnych

W przeciwieństwie do zawieszek przeznaczonych do kompletowania naszyjników, zawieszki do bransoletek przyjmują zwykle niewielkie rozmiary, a wszystko po to, by biżuteria była nie tylko efektowna, ale i praktyczna. Dłonie jednak cały czas czegoś dotykają, cały czas po coś sięgają, a zbyt długie, ciężkie i brzęczące zawieszki mogłyby utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Ale wbrew pozorom w tych małych elementach ozdobnych drzemie wielka moc! Zawieszka potrafi całkowicie odmienić wygląd bransoletki i nadać jej nowego charakteru. Całość przykuwa uwagę i stanowi modny dodatek do stylizacji.

Jak dobrać stylową zawieszkę do bransoletki?

Na rynku dostępna jest cała masa ciekawych wzorów bransoletek, które nie potrzebują dodatkowych ozdobników w postaci zawieszek. Są jednak i takie, które aż proszą się o dołączenie do nich efektownego dzyndzyka. Jaka powinna to być zawieszka? Wszystko zależy od rodzaju bransoletki, jej rozmiaru, stylu, kolorystyki i materiału, z jakiego została wykonana. Inną zawieszkę dołączymy do kolorowej bransoletki w stylu boho, inną do subtelnej bransoletki łańcuszkowej, a jeszcze inną do masywnej bransolety ze skóry. Dobrze dobrana zawieszka pomoże wyeksponować bransoletkę i przeobrazić ją z prostego drobiazgu w efektowną biżuterię.

Zawieszki do bransoletek – trendy

Srebrzyste i złote blaszki

Jednym z ciekawych trendów na rynku biżuteryjnym są naszyjniki z okrągłymi zawieszkami przypominającymi medaliony. Motyw ten dobrze sprawdza się również w przypadku bransoletek, choć nie mówimy tutaj o pokaźnych medalionach, a raczej o niewielkich blaszkach ze srebra lub złota. Płaskie detale to doskonałe podłoże dla wszelkiego rodzaju napisów i symboli, które mogą być wygrawerowane maszynowo lub wybite ręcznie.

Zawieszki chwosty

Kolejnym trendem wartym szerszego omówienia są zawieszki chwosty, wykonane z nylonowego sznurka, bawełnianej nici, rzemyka albo kawałków dobrej jakości materiału. W sklepach z biżuterią dostępne są też chwosty z tworzyw sztucznych.

Mogłoby się wydawać, że tego typu ozdoby sprawdzą się tylko latem i tylko w typowo wakacyjnych okolicznościach. Tymczasem chwosty wkroczyły na wybiegi największych domów mody już kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, by w niedalekiej przyszłości miały stamtąd zniknąć. Zdobią zarówno letnie, jak i jesienno-zimowe kolekcje ubrań, a teraz także i biżuterię. Uroczy supełek nadaje bransoletce niebanalnego wyglądu i co ciekawe, pasuje zarówno do klasycznego złota, jak i festiwalowych kamieni.

Zawieszki zwierzęta

Dobry sklep z biżuterią oferuje szeroki wybór zawieszek nawiązujących do modnych w ostatnim czasie motywów zwierzęcych. Nie chodzi jednak o wzory zwierzęce, takie jak cętki czy wężowa skóra, a o wizerunki zwierząt. Wbrew pozorom zawieszki w kształcie kotków, sów, delfinów, słoników i jednorożców nie są zarezerwowane dla bransoletek dziecięcych. Dojrzałe kobiety śmiało mogą nosić zawieszki w kształcie ptaków i czworonogów, wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar i kolor.

Zawieszki kryształki

Zawieszki do bransoletek w formie błyszczących kamieni nigdy nie wychodzą z mody. Kamienie szlachetnie i półszlachetne osadzone w złotej lub srebrnej podstawie zawsze wyglądają efektownie. Takie zawieszki doskonale pasują do klasycznych, wytwornych bransoletek, przeznaczonych do noszenia na specjalne okazje. Łatwo można dobrać pasujący do nich naszyjnik i kolczyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *