Porady

Jak wybrać biżuterię ślubną?

Ślub to niewątpliwie jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu pary, dlatego przyszli małżonkowie z wielką troską przygotowują oprawę uroczystości. Przygotowania składają się z kilku etapów, a jednym z nich jest wybór kreacji dla panny młodej. Wybór sukni i biżuterii ślubnej niejednokrotnie podyktowany jest tym, gdzie odbędzie się uroczystość zaślubin i ilu zgromadzi gości.

Ślub w urzędzie czy w kościele?

Część osób uważa, że rozłożysta suknia z trenem przystoi tylko tym paniom, które zdecydowały się na ślub kościelny i organizację imprezy weselnej dla co najmniej kilkudziesięciu osób. Kiedyś rzeczywiście tak było, natomiast dziś na wytworne suknie ślubne, pokaźne kolie i bogato zdobione kolczyki decydują się również kobiety zdecydowane na ślub w urzędzie oraz skromny obiad dla bliskich znajomych i krewnych.

Jednocześnie w kościołach spotykamy proste sukienki w kolorze ecru, które jeszcze niedawno rezerwowano dla pań dokonujących formalności w urzędzie stanu cywilnego. Tak naprawdę nie ma żadnych reguł mówiących o tym, jak należy się ubrać na ślub w urzędzie, a jak w kościele. Najważniejsze, by panna młoda dobrze czuła się wybranej sukni ślubnej, kreacja pasowała do jej figury, osobowości i upodobań, a wybrana biżuteria podkreślała urodę i charakter stylizacji.

Jak wybrać biżuterię ślubną?

Stylizacja ślubna wymaga dodatków w postaci biżuterii. Wybór biżuterii uzależniony jest przede wszystkim od wyglądu sukni ślubnej, zarówno jeśli chodzi o jej fason, ilość zdobień, jak i kolorystykę.

Kolor sukni ślubnej a biżuteria

Wiele kobiet odwiedza salon sukien ślubnych z zamiarem dokonania zakupu białej sukienki. Na miejscu okazuje się, że… biel ma wiele odcieni, a kolor sukni ślubnej należy dobrać odpowiednio do reprezentowanego typu kolorystycznego. Podobnie jest z biżuterią. Srebro lepiej sprawdza się w przypadku pań o chłodnym typie urody i sukien w kolorze śnieżnobiałym, natomiast złoto doskonale współgra z cerą w ciepłym odcieniu i dobrze sprawdzi się w przypadku sukni w kolorze śmietanowym lub ecru.

Jednocześnie należy zauważyć, że zdecydowana większość panien młodych decyduje się na biżuterię srebrną bądź też wykonaną ze stali szlachetnej. Wystarczy obejrzeć kolekcję biżuterii ślubnej w dowolnym salonie jubilerskim, by przekonać się, że wyroby ze srebra zajmują tam dominującą pozycję. Jeśli chodzi o kolorystykę kamieni, tutaj również przeważają biel i srebrzystości. Biżuteria ślubna zdobiona jest przede wszystkim diamentami, cyrkoniami, perłami i opalami.

Fason sukni ślubnej a biżuteria

Jak wybrać biżuterię ślubną, by wyglądać efektownie, a jednocześnie nie przesadzić z ilością ozdób? Przede wszystkim należy dokładnie przyjrzeć się budowie sukni. Jeśli posiada długie rękawy bądź stylizację ślubną planujemy uzupełnić rękawiczkami, rezygnujemy z zakładania bransoletek. Jeśli suknia posada mocno zabudowany, bogato zdobiony przód, pokaźne naszyjniki również nie będą przydatne. W takiej sytuacji sprawdzą się natomiast wiszące kolczyki. Natomiast suknie ze stójką z reguły wykluczają również długie kolczyki.

Obecnie większość kobiet decyduje się na suknie ślubne z dość głębokim dekoltem, a część z nich zupełnie rezygnuje z ramiączek i wybiera sukienki z odkrytymi plecami. W związku z tym dużą popularnością cieszą się gotowe zestawy biżuterii ślubnej, składające się z naszyjnika, którego część zdobi również plecy oraz wytwornych kolczyków. Niekiedy w skład zestawu wchodzi również bransoletka albo efektowna ozdoba do włosów. Jeśli chodzi o długość i grubość naszyjnika, wiele zależy tutaj od rodzaju i głębokości dekoltu, ale pod uwagę należy wziąć również posturę panny młodej oraz wybrane na tę wyjątkową uroczystość upięcie włosów.

W przypadku biżuterii ślubnej najważniejsze jest, by trzymać się określonego stylu. Olśniewająca suknia potrzebuje wytwornych dodatków, a skromna sukienka ozdób, dzięki którym stanie się nieco bardziej odświętna. Dobrze dobrana biżuteria doda blasku każdej stylizacji i sprawi, że panna młoda poczuje się naprawdę wyjątkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *