InspiracjePoradyTrendy

Jaką biżuterię wybrać jako prezent na chrzest?

Chrzest to wielkie rodzinne święto, dlatego wymaga wyjątkowej oprawy. Rodzice malucha dokładają wszelkich starań, by ceremonia w kościele i odbywające się po niej spotkanie rodzinne wypadły jak najlepiej. Do chrzcin przygotowują się również zaproszeni goście, a wybór odpowiedniego prezentu stanowi nierzadko prawdziwą zagwozdkę. Ci, którzy nie wiedzą, co kupić maluchowi na chrzciny, śmiało mogą postawić na przedmioty biżuteryjne.

Wyjątkowy prezent na chrzest

Prezenty wręczane z okazji chrztu często mają pamiątkowy charakter. To prawda, że wielu gości decyduje się na przekazanie pieniędzy i przedmiotów użytkowych, które przydadzą się w najbliższej przyszłości, ale prezenty spersonalizowane stanowią kolejną dużą grupę upominków wręczanych z okazji chrztu. Takie upominki po latach staną się wartościową pamiątką.

Dzięki personalizacji prezent na chrzest staje się wyjątkowy, ma indywidulany charakter i jest dopasowany do dziecka, które rozpoczyna kolejny etap swojego życia. Personalizowane mogą być ramki, obrazki, statuetki, książeczki, albumy, maskotki, poduszki i oczywiście przedmioty biżuteryjne.

Srebrne przedmioty o pamiątkowym charakterze

Przedmioty biżuteryjne to nie tylko naszyjniki, kolczyki i bransoletki przeznaczone do zdobienia ciała, ale cała masa produktów dekoracyjnych powstałych ze srebra, złota albo stali szlachetnej. Jeśli chodzi o chrzest, dużym zainteresowaniem cieszą się srebrne sztućce, srebrne grzechotki z grawerunkiem i srebrne obrazki z wizerunkiem Anioła Stróża. Wśród propozycji pojawiają się również srebrne buciki, smoczki, a także srebrne nieśmiertelniki.

Upominki ze srebra doskonale sprawdzają się w roli prezentów na chrzest i to zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Są piękne, trwałe, a dzięki personalizacji – również unikatowe. Podobnie jak personalizowana biżuteria.

Biżuteria na prezent z okazji chrztu

Biżuteria również stanowi dobry pomysł na prezent z okazji chrztu, ale pod warunkiem, że zostanie właściwie dobrana. To oczywiste, że niemowlę nie potrzebuje wyszukanych bransoletek z koralikami, długich kolczyków, ani pierścionków z kamieniem. Natomiast idealnym prezentem będzie łańcuszek z zawieszką. Co prawda początkowo maluch i tak nie będzie go nosił, ale kilkulatek z pewnością chętnie sięgnie po swój własny łańcuszek.

Zawieszki na łańcuszek często mają charakter religijny. Medalik lub krzyżyk to nie tylko miła pamiątka, ale przede wszystkim nawiązanie do ceremonii chrztu, podczas której dziecko staje się członkiem Kościoła. W salonie jubilerskim dostępne są medaliki owalne, okrągłe, w kształcie serca, a także ukazujące profil Matki Bożej. Wybór tego typu akcesoriów jest ogromny. To samo dotyczy krzyżyków.

Ci, którzy chcą kupić dziecku biżuterię, ale niekoniecznie o charakterze religijnym, mogą postawić na złotą bransoletkę i złote zawieszki. Subtelna złota bransoletka z zawieszką w kształcie serca, koniczynki, słonika albo aniołka będzie doskonałym prezentem dla dziewczynki. W przypadku chłopców można postawić na zawieszki ze srebra, np. podłużne blaszki z imieniem, albo zawieszkę w kształcie pierwszej litery imienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *