InspiracjePoradyTrendy

Jakie bransoletki na jesień 2023 wybrać?

Wśród dominujących trendów na tegoroczną jesień ważną pozycję zajmują bransoletki. Nie są to jednak klasyczne bransoletki z subtelną zawieszką, a nietuzinkowe ozdoby, które nadają charakteru całej stylizacji.

Trendy w świecie biżuterii – sezon jesień-zima 2023/24

O tym, co będzie modne tegorocznej jesieni, po raz pierwszy usłyszeliśmy przed kilkoma miesiącami, kiedy największe domy mody zaprezentowały swoje kolekcje. W ślad za nimi poszły sklepy odzieżowe i mniejsi producenci biżuterii, którzy przygotowali nowe kolekcje zgodnie z lansowanymi przez światowych projektantów trendami.

Patrząc na to, co działo się na wybiegach, a w tej chwili dzieje się w sklepach i salonach jubilerskich, w bieżącym sezonie wyraźnie stawia się na inspiracje naturą, duże formy i intensywny połysk. W nowych kolekcjach biżuterii dominują motywy kwiatowe, kaskady pereł, kolorowe kamienie w dużych rozmiarach, „plątaniny” łańcuszków, a w opozycji do nich gładkie, masywne formy. To właśnie na te trendy powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcemy wzbogacić własną kolekcję biżuterii o nową, modną bransoletkę.

Najmodniejsze bransoletki na jesień 2023

Bransoletki łańcuszkowe w zestawach

W minionym sezonie bardzo modne były masywne bransolety w formie grubych łańcuchów. Łańcuchy zdobiły nadgarstki, dekolty, noszone były w pasie i jako dodatki do damskich torebek. Tegorocznej jesieni odchodzimy od tego trendu, a ciężkie łańcuchy zamieniamy na delikatne łańcuszki noszone w kompletach. Jesienią 2023 modne są bransoletki damskie składające się z kilku łańcuszków złotych lub srebrnych.

Bransoletki z motywami kwiatowymi

W trendach na tegoroczną jesień znalazły się motywy kojarzone z inną porą roku. Kwiaty to przecież symbol wiosny, a jednak w tym sezonie producenci biżuterii intensywnie wykorzystują motywy florystyczne. Kwiaty modne są w każdej postaci i estetycznej odsłonie. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza bransoletki modułowe zdobione zawieszkami symbolizującymi kwiaty. Modne są również bransoletki damskie, których charakterystycznym elementem jest duży, emaliowany kwiat.

Bransoletki koralikowe z pereł

Perły powróciły do łask już jakiś czas temu, ale w tym sezonie łączone są z nowoczesnymi, odważnymi akcentami. Szczególnie modne są bransoletki z nieregularnych pereł, bransoletki zdobione perłowym kwiatkiem, a także bransoletki z perłowymi zawieszkami.

Bransoletki kryształowe

Mocno błyszczące, kryształowe bransoletki świetnie prezentują się w zestawie z równie błyszczącymi kolczykami. Kryształowe bransoletki Swarovski to nierzadko misterne konstrukcje, które śmiało można nazwać małymi dziełami sztuki. Roziskrzone, srebrzyste kamienie dobrze wyglądają jako dodatek zarówno do codziennych stylizacji, jak i kreacji wieczorowych.

Masywne bransolety mankietowe

Jesienią 2023 modne są ciężkie, masywne bransolety o charakterystycznej formie. Szerokie bransolety, które kształtem przypominają mankiety koszuli, można nosić na obu nadgarstkach, albo pojedynczo. Często są to bransoletki geometryczne, stanowiące mocny akcent codziennej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *