Porady

Jaką biżuterię wybrać na komunię?

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Dla wielu osób piękny i ważny nie tylko z powodu pogody, ale i odbywających się w tym czasie przyjęć komunijnych, na które nie wypada przyjść w byle jakim stroju. Oczywiście nie wypada też przyjść z pustymi rękami. Faktem jest, że dzieci czekają na prezenty, nawet jeśli Pierwsza Komunia Święta jest dla nich przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym.

Prezent dla dziecka komunijnego

Wybór prezentu komunijnego nie jest rzeczą prostą, zwłaszcza jeśli na co dzień nie mamy stałego kontaktu z dzieckiem i nie wiemy, czym się interesuje, co sprawia mu przyjemność. Z tego powodu wielu gości rezygnuje z zakupu prezentu i wręcza dziecku kopertę z pieniędzmi. Jeśli trzecioklasista zbiera fundusze na określony cel, pieniądze rzeczywiście się przydadzą. Czasem jednak lepiej kupić prezent. Najlepiej taki, który będzie zarazem ładny, przydatny i posłuży dziecku przez lata. Takim z pewnością jest biżuteria.

Biżuteria dla dziecka komunijnego powinna wyróżniać się dobrą jakością. Wskazane jest kupowanie przedmiotów o charakterze uniwersalnym, czyli takich, które modne będą również za kilka lat i które w późniejszym okresie przykują uwagę nastolatka. Obdarowując dziecko łańcuszkiem, bransoletką albo zegarkiem, pamiętajmy że dany przedmiot ma być pamiątką zarówno piękną, jak i użyteczną.

Biżuteria na komunię dla chłopca

Biżuteria to odpowiedni prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, choć faktem jest, że w przypadku chłopców możliwości są mocno ograniczone. Chłopcu można kupić łańcuszek z zawieszką (zwykle jest to medalik lub krzyżyk), prostą bransoletkę z grawerunkiem albo zegarek. Sprawdzi się też biżuteryjny długopis lub breloczek. Ważne, by biżuteria miała uniwersalny, a nawet typowo „chłopięcy” wygląd, ponieważ chłopcy w tym wieku zdecydowanie unikają korzystania z rzeczy, które ich zdaniem zostały stworzone dla dziewczynek.

Biżuteria na komunię dla dziewczynki

Biżuterię odpowiednią na prezent komunijny dla dziewczynki znajdziemy w każdym większym salonie jubilerskim. Warto wybrać zwłaszcza taki, w którego ofercie znajduje się oryginalna włoska biżuteria. Dziewczynkom na pewno przypadną do gustu pierścionki TI SENTO, które dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Pierścionek TI SENTO to drogocenna pamiątka, ale zdecydowanie warta swojej ceny. Podobnie zresztą jak kolczyki Swarovski.

Prezent komunijny może, ale wcale nie musi kojarzyć się z wiarą katolicką. Uniwersalne akcesoria, pozbawione religijnej symboliki, również przypadną do gustu dzieciom i ich rodzicom. Ostatecznie nigdy nie wiemy, jak do tematu wiary młody człowiek będzie podchodził w przyszłości. Poza tym srebrny łańcuszek z medalikiem dziecko prawdopodobnie otrzyma w kościele, a dublowanie prezentów nie ma większego sensu.

Dziewczynki bardzo lubią nosić bransoletki, pierścionki oraz kolczyki z kwiatkami i kolorowymi kamykami, czyli akcesoria, które znacząco odróżniają je od chłopców. W sklepach z biżuterią jest mnóstwo tego typu produktów. Pamiętajmy by wybrać rzecz trwałą i efektowną, a jednocześnie na tyle delikatną w formie, by dziewczynka mogła korzystać z niej na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *