InspiracjePoradyTrendy

Bransoletki ze złota, czy srebra – jakie wybrać?

Bransoletka to ozdoba biżuteryjna przeznaczona do noszenia na nadgarstku. Bransoletki mogą pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną, ale nierzadko przypisuje im się również znaczenie symboliczne. Dotyczy to przede wszystkim bransoletek z zawieszkami, bransoletek sznurkowych i silikonowych w określnej kolorystyce, a także bransoletek złotych i srebrnych z grawerunkiem. A skoro jesteśmy już przy tematyce kruszców szlachetnych, to które bransoletki są lepszym wyborem – złote czy srebrne?

Bransoletki damskie ze złota i srebra

Rynek jubilerski wciąż rozwija się bardzo prężnie. W temacie biżuterii zdecydowanie nie powiedziano jeszcze wszystkiego, mimo że wytwarzanie drogocennych błyskotek ma bardzo długą historię. Biżuteria zawsze była, jest i będzie nieodłącznym elementem damskiej garderoby. Kobiety kochają biżuterię i chętnie gromadzą kolczyki, naszyjniki i bransoletki w różnych wzorach i kolorach. Oczywiście najlepiej, jeśli szkatułka na biżuterię wypełniona jest produktami wysokiej jakości. Biżuteria sztuczna, jaką można nabyć na bazarach i w marketach, prawdopodobnie szybko ulegnie zużyciu. Dlatego kupując bransoletki, powinniśmy celować w produkty ze złota, srebra, ewentualnie ze stali szlachetnej.

Ale dlaczego bransoletki damskie ze złota i srebra, nawet jeśli mają ten sam rozmiar i kształt, nie kosztują tyle samo? I czy wyższa cena złota oznacza, że srebrne bransoletki są produktem gorszym jakościowo, mniej popularnym? Absolutnie nie! Faktem jest, że złoto to kruszec znacznie droższy niż srebro. Złoto rzadziej występuje w przyrodzie i wydobycie go pochłania znacznie więcej środków aniżeli poszukiwania srebra. Poza tym wyróżnia się pięknym kolorem i blaskiem. Ale biżuteria srebrna również ma wielu zwolenników. Również niezwykle pięknie się prezentuje, podkreśla urodę i charakter stroju. Na co dzień nie ma znaczenia, czy nosimy bransoletki złote, czy stawiamy na wyroby ze srebra. Natomiast rzeczywiście inaczej wygląda to w przypadku pierścionków zaręczynowych i obrączek ślubnych.

Złote czy srebrne bransoletki? Typ urody a biżuteria

Biżuteria powinna pasować do stroju, okazji, ale i do typu urody. Faktem jest, że niektóre osoby lepiej wyglądają w otoczeniu ciepłych barw, inne chłodnych. Dlatego, zanim zdecydujemy się na biżuterię złotą lub srebrną, powinniśmy określić swój typ urody i sprawdzić, jaka biżuteria do niego pasuje. Jasna, lekko zaróżowiona skóra, rude włosy, piegi, zielone lub piwne oczy – do takiej urody pasuje biżuteria złota. A kto powinien nosić srebro? Przykładowo kobieta o porcelanowej cerze, jasnych włosach, niebieskich lub szarych oczach. Oczywiście zalecenia te dotyczą przede wszystkim biżuterii noszonej blisko twarzy. Bransoletki taką biżuterią nie są, dlatego tutaj panuje większa dowolność. Można też pomyśleć o łączeniu bransoletek złotych i srebrnych w zestawy.

Łączenie bransoletek złotych i srebrnych

Złoto i srebro tworzą niestandardowe połączenie, ale przy odrobinie wysiłku, może być ono bardzo udane. Ważne, by łączyć ze sobą nie więcej niż dwa kolory. Bransoletkę srebrną można połączyć ze złotem żółtym, różowym lub białym, ale nie miksujmy jednocześnie wszystkich kolorów. Ponadto zwróćmy uwagę na kolorystykę kamieni, a także na styl biżuterii. Mniej znaczy więcej, dlatego starajmy się dobierać biżuterię o podobnej fakturze i podobnym rozmiarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *