InspiracjePorady

Jaki kolor kamienia w pierścionku wybrać?

Złoto symbolizuje piękno i bogactwo, dlatego biżuteria wykonana z tego kruszcu należy do najchętniej wybieranych spośród wszystkich wyrobów znajdujących się w ofercie salonu jubilerskiego. Złote pierścionki, kolczyki i bransoletki to elementy ozdobne, obok których trudno przejść obojętnie. Zachwycają mnogością form i zdobień, kolorystyką oraz jakością wykonania. Propozycji jest tak wiele, że z pewnością każda osoba znajdzie odpowiednią dla siebie złotą błyskotkę. Czasem problemem jest jednak kolorystyka kamieni, zwłaszcza jeśli chodzi o pierścionki. Nie zawsze wiemy czy i co symbolizuje dany kamień, a tym samym nie jesteśmy pewni, czy powinniśmy go nosić.

Pierścionki złote i srebrne a kolor kamienia

Kolorystykę kamieni w pierścionkach warto omawiać w szerszym kontekście, nie tylko w nawiązaniu do wyrobów ze złota. Ostatecznie pierścionki dostępne są zarówno w wersji złotej (złoto żółte, różowe i białe), jak i w wersji srebrnej, a kobiece upodobania i typy urody są bardzo różne.

Kobiety mogą nosić pierścionki dowolnej wielkości i dowolnego koloru. Warto jednak zwrócić uwagę, by ozdoby na palcach pasowały do biżuterii noszonej na nadgarstkach, na szyi i w uszach. Poza tym uważa się, że osoby o ciepłym typie urody lepiej wyglądają w otoczeniu przedmiotów ze złota, natomiast panie reprezentujące chłodny typ urody powinny sięgać po biżuterię srebrną. Idąc tym tropem, wskazane jest, by złote pierścionki były zdobione kamieniami w ciepłych kolorach, takimi jak bursztyn, rubin, koral, cytryn, topaz czy granat. Z kolei srebrne pierścionki świetnie komponują się z szafirami, szmaragdami, perłami, akwamarynem czy opalem.

Pierścionki zaręczynowe – bogactwo kolorów

Złoto jest metalem cenniejszym od srebra i bardziej odpowiednim na wyjątkową okazję, jaką niewątpliwie są zaręczyny. Wybór i zakup pierścionka zaręczynowego nierzadko stanowi spore wyzwanie dla mężczyzny, zwłaszcza jeśli ten nie chce zdradzić swoich zamiarów partnerce. Mężczyzna musi zdecydować, jaki styl biżuterii pasuje do jego wybranki, jaki rozmiar pierścionka będzie dla niej odpowiedni, a także jakiego koloru kamień powinien pojawić się na palcu narzeczonej.

Od wielu lat najbardziej pożądanym kamieniem umieszczanym w pierścionkach zaręczynowych jest diament. Diament to najtwardsza znana substancja występująca w przyrodzie, dlatego wspaniale symbolizuje siłę i trwałość romantycznej relacji. Jest to kamień niemal bezbarwny, a mimo to wspaniale srebrzy się na dłoni. Jeśli jednak mężczyzna chce kupić pierścionek z kamieniem kolorowym, również ma taką możliwość – pierścionki w ofercie naszego salonu jubilerskiego zdobione są szafirami, rubinami, szmaragdami i wieloma innymi kamieniami wysokiej jakości.

Kolorowe kamienie szlachetne i ich symbolika

Kolorowym kamieniom przypisuje się pewne znacznie. Warto je znać, jeśli kupujemy pierścionek dla bliskiej osoby, albo chcemy mieć przy sobie przedmiot, który uznawany jest za symbol szczęścia, mądrości i dostatku. Przykładowo rubin został okrzyknięty kamieniem namiętności, szafir symbolizuje czystość i prawdę, szmaragd wierność i głęboką miłość, natomiast topaz pomaga w pokonywaniu trudności życiowych. Niektórym kamieniom przypisuje się również właściwości lecznicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *