InspiracjePoradyTrendy

Jakie pierścionki nosić na co dzień?

Kobiety kochają biżuterię i chętnie noszą ją na co dzień. Nawet skromna bransoletka, kolczyki wkrętki i pierścionek z drobnym oczkiem potrafią dopełnić całości stylizacji i nadać jej charakteru. Biżuteria, po którą sięgamy przed wyjściem do pracy lub wybierając się na zakupy, nie musi być tak okazała i błyszcząca, jak podczas imprez okolicznościowych, bankietów i różnego rodzaju spotkań towarzyskich.

Poranny przegląd szkatułki z biżuterią

Niektóre kobiety wychodzą z domu w pośpiechu i nawet makijaż wykonują w drodze do pracy. Inne mają swoje poranne, niespieszne rytuały, dzięki którym każdy dzień rozpoczynają w dobrym nastroju. Przegląd szkatułki z biżuterią z pewnością należy zaliczyć do porannych przyjemności. Wybierając piękne przedmioty i dopasowując je do stroju (a także planów na resztę dnia), mamy poczucie, że robimy dla siebie coś miłego. Dobrze dobrana biżuteria rozświetla cerę i sprawia, że cała stylizacja prezentuje się zdecydowane korzystniej.

Biżuterię odpowiednią do noszenia na co dzień zwykle przechowujemy w jednym miejscu, tak by subtelne naszyjniki i delikatne złote pierścionki nie zdołały ukryć się pod masywnymi koliami i wakacyjnymi bransoletami. Poranny przegląd szkatułki z biżuterią ma być przyjemnością. Nie jest to czas na chaotyczne przekopywanie całej kolekcji biżuterii.

Pierścionki z prawdziwego złota czy sztuczne błyskotki?

Niekiedy możemy spotkać się z przekonaniem, że biżuterii z prawdziwego złota nie powinno nosić się na co dzień, bo szybko ulegnie zniszczeniu. Podobno lepiej zostawić ją na specjalne okazje, a na co dzień wybierać biżuterię sztuczną. Jest to błędne myślenie, ponieważ biżuteria sztuczna, narażona na codzienne, intensywne użytkowanie, bardzo szybko trafi do kosza. Tymczasem dobrej jakości naszyjniki, starannie wykonane srebrne kolczyki i pierścionki z prawdziwego złota przetrwają w doskonałej kondycji wiele długich lat. Markowa biżuteria, np. pierścionki Swarovski, to produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów i przygotowywane z ogromną dbałością o detale.

Markową biżuterię śmiało możemy nosić na co dzień. Pamiętajmy jedynie, by zdejmować ją, gdy zabieramy się za sprzątanie, podejmujemy wzmożoną aktywność fizyczną, albo wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało.

Pierścionki na co dzień – jak je dobierać?

Wiele zależy od tego, jak wygląda nasz standardowy dzień i jakie zadania wykonujemy w miejscu pracy. Pierścionki nie powinny ograniczać swobody ruchów i utrudniać realizacji zadań powierzonych przez pracodawcę. W biurach, urzędach czy instytucjach finansowych zalecany jest umiar, zarówno jeśli chodzi o strój, jak i dodatki. W miejscu pracy należy wyglądać schludnie i profesjonalnie, dlatego brzęczące bransolety, długie kolczyki z frędzlami i plastikowe pierścionki lepiej zachować na inną okazję.

Pierścionki noszone na co dzień powinny być skromniejsze w formie. Nie przesadzajmy również z ich ilością. Jeśli nosimy obrączkę ślubną i pierścionek zaręczynowy, wystarczy, jeśli do tego zestawu zostanie dołączona jeszcze jedna błyskotka. Dobrze, jeśli całość zachowana jest w zbliżonej kolorystyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *