InspiracjePorady

Jakie kolczyki założyć do pracy w biurze?

Biurowy dress code obowiązuje w wielu miejscach pracy, ale nawet jeśli pracownik nie jest zobowiązany do noszenia białych koszul i eleganckich kompletów, powinien dbać o swój wizerunek, unikać kontrowersyjnych ubrań, dodatków i fryzur. Pracownik biurowy nierzadko ma kontakt z klientem, dlatego musi godnie reprezentować pracodawcę. W kształtowaniu profesjonalnego wizerunku pomaga wysokojakościowa biżuteria.

Jak łączyć biznesowe stylizacje z biżuterią?

Stworzenie modnej i eleganckiej stylizacji do pracy bywa trudne, ponieważ nie wystarczy opierać się na klasycznych krojach i stonowanych kolorach. Chcąc wyglądać na osobę pewną siebie, odważną, otwartą na świat, należy umiejętnie łączyć klasykę z nowoczesnością, a charakter biznesowych stylizacji podkreślać za pomocą starannie dobranych dodatków. To dzięki dodatkom strój do pracy w biurze wygląda schludnie, elegancko, ale i nowocześnie.

Łączenie biznesowych stylizacji z wyrazistymi, oryginalnymi dodatkami, np. kolorową biżuterią w etnicznym stylu, nie zawsze będzie dobrze widziane. Do biznesowych stylizacji pasuje markowa biżuteria wykonana ze złota, srebra lub stali szlachetnej. Wysokojakościowa biżuteria robi dobre wrażenie, a umiejętnie dobrana, dodatkowo podkreśla urodę i styl danej osoby. Nawet jeśli w miejscu pracy musimy ubierać się w ściśle określony sposób oraz unikać ekstrawaganckich dodatków, wciąż możemy założyć ciekawą bransoletkę, nowoczesny naszyjnik i pięknie połyskujące kolczyki. Najważniejsze, by zachować umiar. Biżuteria nie powinna odwracać uwagi od tego, co pracownik biura ma do przekazania.

Kolczyki do pracy w biurze – czego unikać?

W biurowej stylizacji zdecydowanie unikamy brzęczących detali, a więc bransoletki z dużą ilością zawieszek i kolczyki wydające dźwięk przy każdym ruchu głową lepiej zostawić na inne okazje. Kolczyki zbyt duże, ciężkie i krzykliwe również nie sprawdzą się w połączeniu z elegancką marynarką, białą koszulą, czy biznesową sukienką. Zdecydowanie lepszym wyborem będą delikatne, subtelne kolczyki na sztyfcie albo niewielkie kółka. Modne kolczyki ze złota i srebra wcale nie muszą wyróżniać się rozmiarem, bogatym zdobnictwem, czy kolorystyką. Wystarczy, że zostały wykonane z wysokojakościowych materiałów, mają ciekawy kształt i świetnie komponują się z każdym naszyjnikiem. Niewielkie kolczyki sztyfty są jednocześnie praktyczne i eleganckie, a więc idealnie podkreślają charakter biznesowej stylizacji.

Kolczyki ze złota – łączenie biżuterii w kolorze złotym i srebrnym

Chcąc stworzyć spójną stylizację biznesową, nie powinniśmy łączyć ze sobą zbyt wielu kolorów. Zaleca się, by strój do pracy w biurze składał się z ubrań w maksymalnie trzech kolorach. Jeśli dodamy do tego biżuterię zarówno złotą, jak i srebrną, kolorów pojawi się zdecydowanie za dużo. Stylizacja będzie wyglądała na nieprzemyślaną i niespójną, a tym samym w żaden sposób nie przyczyni się do kształtowania profesjonalnego wizerunku. Dlatego zaleca się, by kolczyki ze złota łączyć ze złotym naszyjnikiem, złotym zegarkiem, czy złotą bransoletką, zaś kolczyki srebrne z biżuterią w srebrnym kolorze. Ponadto warto zwrócić uwagę na metalowe elementy odzieży. Całość powinna być utrzymana w zbliżonej kolorystyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *