Porady

Wiosenne trendy w biżuterii

W sklepach z biżuterią trwają wyprzedaże starych kolekcji. Jednocześnie pojawiają się nowe propozycje dla tych, którzy śledzą trendy i jak najszybciej chcą wzbogacić prywatną kolekcję błyskotek o nowe modele. W nadchodzącym sezonie wypada zapomnieć o tym, że mniej znaczy więcej. Moda na delikatne łańcuszki i drobne kolczyki odchodzi do lamusa. Przeglądając wiosenne trendy w biżuterii, utwierdzimy się w przekonaniu, że biżuteria w sezonie wiosna – lato 2021 ma być duża i widoczna. Oczywiście to nie oznacza, że w sklepach z biżuterią zabraknie propozycji dla miłośniczek minimalizmu. Każdy powinien nosić taką biżuterię, jaka mu się podoba i w jakiej czuje się dobrze, ale nie zaszkodzi, jeśli będzie znać obowiązujące trendy na rynku jubilerskim.

Biżuteria w rozmiarze XXL

Rok 2020 był dla wszystkich wyjątkowy. Po wielu miesiącach siedzenia w domu i noszenia dresowych zestawów, mamy potrzebę tworzenia ciekawych stylizacji, wzbogaconych modnym akcentem w postaci wyrazistej biżuterii. Biżuteria w rozmiarze XXL to jeden z najszerzej komentowanych trendów modowych na kolejny sezon. W każdym czasopiśmie poświęconym modzie przeczytamy, że biżuteria na wiosnę 2021 ma być duża, masywna i kolorowa. Na topie będą długie, ciężkie kolczyki, szerokie bransolety i grube łańcuchy. Ci, którzy nie chcą kupować nowej biżuterii, a nie mają w domu wyrobów wpisujących się w nadchodzące trendy, powinni nosić biżuterię warstwowo.

Biżuteria noszona warstwowo

Biżuteria w sezonie wiosna – lato 2021 ma być wyrazista, ale taki efekt da się osiągnąć nie tylko dzięki masywnym, kolorowym błyskotkom, ale także dzięki delikatniejszym przedmiotom noszonym po kilka na raz. Tworzenie zestawów łańcuszków, bransoletek czy pierścionków wcale nie jest trudne, zważywszy na to, że dziś można łączyć ze sobą biżuterię w różnym stylu. Nie obowiązuje też zasada mówiąca o tym, że nie łączymy złota ze srebrem. Przeciwnie – oferta sklepów z biżuterią coraz częściej obejmuje wyroby wykonane z połączenia tych materiałów.

Jeśli chodzi o zestawy łańcuszków, dopuszcza się łączenie przedmiotów o różnym splocie i długości. Wiosną i latem zdejmujemy kolejne warstwy odzieży i chętniej nosimy odkryte dekolty. Zestawy składające się z kilku naszyjników pięknie prezentują się na opalonej skórze. To samo dotyczy odkrytych nadgarstków – w nadchodzącym sezonie śmiało możemy nosić na nich po kilka bransoletek jednocześnie.

Co ciekawe noszenie biżuterii warstwowo modne będzie także… na uszach. Oczywiście to nie oznacza, że kobiety, które chcą ubierać się modnie, muszą natychmiast biec do kosmetyczki i robić w uszach dodatkowe dziurki. W sezonie wiosna – lato 2021 bardzo modne będą nausznice, które można nosić bez przekutych uszu. W sklepach z biżuterią pojawia się coraz więcej ozdób tego typu i wydaje się, że moda na nausznice nie przeminie wraz z odejściem lata.

Wiosenne trendy w biżuterii – łańcuchy

Wśród wartych omówienia trendów na nadchodzący sezon należy wymienić łańcuchy. Surowe w formie, masywne łańcuchy z klasycznymi ogniwami modne były już latach ubiegłych, ale tegorocznej wiosny będą jeszcze grubsze i jeszcze mocnej rzucające się w oczy. Łańcuchy będzie można nosić zarówno na szyi, jak i na nadgarstku. Modne będą również kolczyki w kształcie łańcucha. Nieco dłuższe modele warto dodatkowo ozdobić ciekawą zawieszką, a nawet minimalistyczną torebką. Miniaturowych rozmiarów torebki noszone blisko szyi pokazała na wybiegach marka Chanel.

Perły, muszle, koraliki

Wiosenne trendy w biżuterii nie ograniczają się wyłącznie do wyrobów wykonanych ze złota, srebra i kamieni szlachetnych. Przeciwnie – idziemy ku naturze i wykorzystujemy to, co można znaleźć w morskich głębinach. Wydawać by się mogło, że biżuteria zdobiona perłami lata świetności ma dawno za sobą, ale nic bardziej mylnego. Perłowe naszyjniki, bransoletki i kolczyki wrócą do łask w nadchodzącym sezonie. Obok nich bardzo modne będą muszle i kolorowe koraliki. Poniekąd powiązane jest to z porą roku i sezonem wakacyjnym. Muszle to przecież jeden z najlepiej rozpoznawalnych wakacyjnych motywów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *