PoradyTrendy

Jak nosić bransoletki?

Bransoletka to bardzo wdzięczny dodatek do stroju, ponieważ nie tylko podkreśla jego charakter, ale umożliwia wyrażenie emocji, a nawet poparcia dla określonego ruchu społecznego czy ideologii. Oczywiście nie każdy nosi bransoletkę po to, by coś zamanifestować. Najczęściej nosimy ją ze względów estetycznych, chcąc dopełnić całości stylizacji i poprawić swój wygląd. Odpowiednio dobrana biżuteria podkreśla urodę i dodaje pewności siebie. Dlatego warto wiedzieć, jak dobierać biżuterię do typu urody i noszonej garderoby, a także jak łączyć ją w zestawy.

Kilka bransoletek na jednym nadgarstku?

Nie ma jasno określonych reguł, które wskazywałyby, jak nosić bransoletki złote, srebrne czy wykonane z tworzyw sztucznych. W rzeczywistości można je dowolnie łączyć, tworząc niepowtarzalne zestawy, choć wiele osób unika takiego rozwiązania i stara się nie nosić jednocześnie bransoletek o zupełnie różnym splocie, czy też wykonanych z różnych materiałów. Niezbyt udanym połączeniem będzie np. zestawienie grubej skórzanej bransolety z subtelną bransoletką łańcuszkową, albo sztywnej, efektownie zdobionej złotej bransolety z bransoletką z rzemyków.

Nie każda biżuteria równie dobrze nadaje się do tworzenia zestawów. Jeśli jednak chcemy nosić po kilka bransoletek na nadgarstku, warto zadbać, by były to przedmioty o podobnej stylistyce. Bransolet w rockowym stylu nie łączmy z subtelnymi ozdobami, ani mocno zdobioną, ekskluzywną biżuterią zarezerwowaną na specjalne okazje.

Jak nosić bransoletki złote i srebrne?

Do niedawna mieszanie biżuterii złotej ze srebrną uważano za wpadkę modową. Jeśli ktoś miał na sobie złoty naszyjnik i złote kolczyki, dołączanie do tego zestawu srebrnej bransoletki uważano za niewłaściwe. Dziś podobne zestawienie nadal może spotkać się z krytyką, ale jednocześnie wiele osób uzna je za wyjątkowo udane i modne. W sklepach z biżuterią nie brakuje przedmiotów wykonanych z połączenia złota i srebra. Najczęściej są to pierścionki i bransoletki. Do dwukolorowej plecionki zdobiącej nadgarstek śmiało możemy dobrać dodatkowe bransoletki zarówno w kolorze złotym, jak i srebrnym.

Bransoletki zdobione zawieszkami

Bransoletka i zawieszka to duet idealny. Bransoletki z zawieszkami wypada nosić w każdym wieku, tym bardziej że dostępne są w wielu różnych wzorach. Niektórzy zawieszkami nazywają zdobione charmsy, przez które przewleka się bransoletkę, tworząc coś na wzór biżuterii z koralikami. Innym rodzajem zawieszek są tzw. linki, które wpina się w obręcz bransoletki. Tego typu zawieszki na bransoletki kojarzymy z biżuterią komponowaną, czyli taką, która umożliwia tworzenie dowolnych, spersonalizowanych kompozycji.

Najpopularniejszym rodzajem zawieszek pozostają jednak dzyndzyki na niewielkich karabińczykach. Dostępne są w najróżniejszych wzorach, niektóre pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną (np. zawieszki z kamieni szlachetnych), inne mają znaczenie symboliczne – symbolizują miłość, szczęście i inne uniwersalne wartości. Delikatne bransoletki z pojedynczą zawieszką świetnie komponują się w zestawach. Oczywiście można również nosić jedną bransoletkę, za to z wieloma zawieszkami. Jedyne, co nas tutaj ogranicza, to wyobraźnia.

Bransoletka i zegarek

Niektórzy zastanawiają się, czy bransoletkę wypada nosić w duecie z zegarkiem. Wiele zależy od tego, z jakim zegarkiem mamy do czynienia. Jeśli jest to model sportowy z paskiem z tworzywa sztucznego, niewiele bransoletek stworzy z nim ciekawy zestaw. Jeśli jednak wybierzemy zegarek ze skórzanym paskiem albo klasyczną bransoletą, z łatwością dobierzemy pasującą do niego biżuterię. Warto przy tym zadbać, by pasek lub bransoleta zegarka nie były zbyt masywne. Wówczas nadgarstek będzie wyglądał zgrabniej i śmiało zmieszczą się na nim kolejne ozdoby.

W przypadku bogato zdobionych zegarków, które bez trudu mogłyby zastąpić efektowną biżuterię, należy rozważyć, czy kolejna bransoletka rzeczywiście jest potrzebna. Z ilością biżuterii nie należy przesadzać, zwłaszcza gdy w miejscu pracy obowiązuje nas dress code. Jeśli jednak lubimy błyszczeć, a duża ilość biżuterii nie utrudnia codziennego funkcjonowania, śmiało możemy ozdobić nadgarstek dodatkową bransoletką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *