Porady

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy symbolizuje miłość, wierność i trwałość romantycznej relacji. Para, która decyduje się na zaręczyny, zamierza stanąć na ślubnym kobiercu i dalej wspólnie kroczyć przez życie. Pierścionek zaręczynowy nie jest zatem zwykłą błyskotką, a co za tym idzie – wymaga specjalnego traktowania. Istotne na przykład, na którym placu pierścionek jest noszony.

Zakup pierścionka zaręczynowego

Obecnie wiele par decyduje się na złamanie umownej zasady, która głosi, że pierścionek zaręczynowy wybiera mężczyzna. Salon jubilerski niejednokrotnie gości pary, które wspólnie oglądają kolekcje pierścionków i decydują o zakupie konkretnego modelu. Jeśli jednak mężczyzna chce pozostać wierny tradycji, a przede wszystkim zrobić niespodziankę wybrance serca, pierścionek musi kupić sam. Nie jest to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę, jak wiele pierścionków oferuje salon jubilerski. Ponadto spory problem stanowi właściwy dobór rozmiaru.

Żeby wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka, musimy wiedzieć, na którym palcu będzie noszony. Jeśli mężczyzna posiada taką wiedzę, może niepostrzeżenie „pożyczyć” na wzór albo przynajmniej zmierzyć inny pierścionek noszony przez jego wybrankę.

Pierścionek zaręczynowy – na którym placu?

Na którym placu nosi się pierścionek zaręczynowy? To pytanie zadają sobie zarówno panowie, którzy przygotowują się do oświadczyn, jak i panie, które takimi oświadczynami zostały zaskoczone.

Warto wiedzieć, że w różnych kulturach pierścionek zaręczynowy nosi się w różny sposób. Jeśli chodzi o polskie podwórko, zwyczaj jest taki, że zaraz po zaręczynach pierścionek ląduje na palcu serdecznym prawej dłoni. W ten sposób noszony jest do dnia zaślubin. Następnie przekłada się go na palec serdeczny lewej dłoni, tym samym robiąc miejsce dla obrączki. Oczywiście jest to zasada niepisana, nie ma sztywnych reguł mówiących o tym, jak trzeba nosić pierścionek zaręczynowy i negujących każdy inny sposób. Obecnie wiele kobiet nosi pierścionek i obrączkę na tym samym palcu. Efekt jest bardzo ciekawy, oczywiście pod warunkiem, że biżuteria została wykonana w podobnym stylu.

Jeśli obrączka ślubna będzie miała kolor żółtego złota, warto by pierścionek z brylantem, diamentem lub innym kamieniem również został wykonany ze złota. Złote pierścionki z brylantem można znaleźć w ofercie dobrych sklepów z biżuterią. Jeśli jednak pragniemy czegoś równie szykownego, ale w nieco niższej cenie, warto obejrzeć pierścionki Swarovski. Marka Swarovski słynie z produkcji niezwykle efektownej biżuterii ze szlifowanymi kryształami.

Pierścionek zaręczynowy a dress code

W niektórych miejscach pracy obowiązuje ścisły dress code. Pracownicy zobowiązani są do przestrzegania zasad ubioru, a jedna z nich dotyczy również biżuterii. Chcąc wyglądać profesjonalnie, nie możemy nosić zbyt wielu błyskotek. Minimalistyczny łańcuszek, kolczyki wkrętki czy subtelna bransoletka w zupełności wystarczą. Natomiast jeśli chodzi o ozdoby palców, oprócz obrączki ślubnej i pierścionka zaręczynowego, dopuszczalny jest jeszcze jeden niewielki pierścionek. Nie powinna to być zbyt ekstrawagancka, rzucająca się w oczy biżuteria. Wskazane, by dodatkowy pierścionek wyglądał skromniej niż pierścionek zaręczynowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *