Porady

Czy biżuterię trzeba nosić w komplecie?

W asortymencie LABIZU znajduje się ogromna ilość biżuterii każdego typu. Oferujemy naszyjniki, kolczyki, pierścionki, bransoletki i szereg innych produktów, które łatwo wyszukać, jeśli chcemy kupić jeden przedmiot. Nieco większą trudność sprawia dobranie kilku produktów w taki sposób, by stworzyły spójny zestaw, pasowały do siebie stylem, kolorem czy rozmiarem. Oczywiście najłatwiej zestawić ze sobą biżuterię pochodzącą z tej samej kolekcji – niejednokrotnie dany produkt można kupić w komplecie z innym. Ale czy komplety nadal są modne? I czy biżuterię pochodzącą z jednego zestawu zawsze trzeba nosić razem?

Jak nosić komplety biżuterii?

Komplety biżuterii przez wiele lat uchodziły za synonim elegancji. W większości przypadków były to kilkuelementowe zestawy biżuterii wytwornej, bogato zdobionej, odpowiedniej na specjalne okazje. Przykładowy komplet składał się z wysadzanej kamieniami kolii, masywnych kolczyków i bransolety. Dziś podobnie wyglądają komplety biżuterii ślubnej. Natomiast na co dzień wolimy sięgać po biżuterię skromniejszą w formie, delikatniejszą, mniej rzucającą się w oczy, choć nadal wspaniale podkreślającą urodę i charakter stylizacji.

Odwiedzając salon jubilerski, z pewnością znajdziemy różnorodne komplety biżuterii złotej, srebrnej i wykonanej ze stali szlachetnej. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza oryginalna włoska biżuteria, a w tym biżuteria TI SENTO – Milano. Są to produkty wysokiej jakości, stanowiące idealne połączenie klasyki z nowoczesnością. Marka oferuje również komplety biżuterii, które śmiało można nosić na co dzień. Szczególnie dobrze prezentują się zestawy złożone z subtelnego naszyjnika i bransoletki z zawieszką oraz niewielkich kolczyków typu wkrętki. Ale czy elementy zestawu trzeba nosić w komplecie?

Oryginalna włoska biżuteria – zestawy dla wymagających

Dobór biżuterii to niełatwa sztuka, ale gotowe komplety znacząco ułatwiają sprawę. Zamiast głowić się, czy naszyjnik z danej kolekcji będzie pasował do bransoletki przygotowanej przez inną markę, prościej założyć gotowy zestaw. Producenci biżuterii włoskiej dokładają wszelkich starań, by oferowane komplety zostały starannie dopracowane, a tym samym mogły spełnić oczekiwania wymagających klientów.

Komplety biżuterii włoskiej zawsze prezentują się stylowo, ale poszczególne zestawy można oczywiście dzielić i miksować, a także wzbogacać o nowe komponenty. Korzystając z poszczególnych elementów zestawu i dowolnie miksując je z biżuterią innego typu, otrzymamy szereg ciekawych kompozycji, które urozmaicą nasz wygląd każdego dnia.

Miksowanie kompletów biżuterii – o czym warto pamiętać?

Prywatna kolekcja biżuterii obejmuje zwykle kilka gotowych zestawów oraz szereg błyskotek „niezrzeszonych”. Mając taką bazę, łatwo tworzyć kolejne kompozycje. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z różnorodnością materiałów, mnogością wzorów i kolorów. Ważne jest zachowanie proporcji i prawidłowe rozmieszczenie ozdób, zwłaszcza jeśli chodzi o zawieszki, koraliki, kolejne łańcuszki. Stworzony zestaw powinien wyglądać schludnie i elegancko. Nie chodzi o to, by założyć na siebie jakąkolwiek biżuterię, a wybrać takie elementy, które rzeczywiście podkreślą urodę i nadadzą stylizacji charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *