Porady

Czym kierować się przy wyborze biżuterii?

Dobrze dobrana biżuteria stanowi atrakcyjną oprawę dla oczu, wspaniale rozświetla cerę, a przy tym sprawia, że stylizacja nabiera charakteru. Biżuteria dodaje pewności siebie i pomaga w kształtowaniu wizerunku – biznesowego, artystycznego itd. Ponadto w określonych sytuacjach sprawdza się jako przekaźnik emocji, odzwierciedla uczucia i poglądy. Wszystko to możliwe jest jednak wtedy, gdy do tematu zakupu biżuterii podjedziemy z rozsądkiem, szczególnie gdy nie kupujemy jej dla siebie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając biżuterię na prezent?

Markowa biżuteria świetnie sprawdza się w roli prezentu. Jej piękno i trwałość sprawiają, że jest to prezent wyjątkowy, absolutnie nie jednorazowy, zawsze przypominający o wyjątkowości danej chwili. Wybór biżuterii na prezent nie jest jednak łatwym zadaniem. Chcąc trafić w gust danej osoby, powinniśmy poznać jej upodobania dotyczące ubioru i dodatków do stroju, zwrócić uwagę na preferowane przez nią kolory, dowiedzieć się nieco więcej o codziennych aktywnościach. Jeśli włożymy w to nieco wysiłku, prawdopodobnie uda nam się wybrać prezent, który rzeczywiście sprawi osobie obdarowanej dużo radości i nie trafi na dno szkatułki z biżuterią.

W sklepach z biżuterią znajdziemy wyroby jubilerskie różnego rodzaju, począwszy od kolorowych plecionek, poprzez biżuterię zdobioną szkiełkami i koralikami z tworzyw sztucznych, skończywszy na wysokojakościowej biżuterii srebrnej i złotej. Na prezent najlepiej wybrać biżuterię markową, a to oznacza, że wskazane są odwiedziny w salonie jubilerskim, którego zasadniczą ofertę stanowi oryginalna włoska biżuteria. Włoskie marki biżuteryjne słyną z produkcji biżuterii najwyższej jakości, dopracowanej w każdym calu, wyjątkowo pięknej. Doskonałym przykładem włoskiej perfekcji jest biżuteria TI SENTO – zniewalająca, luksusowa, a jednocześnie przystępna cenowo.

Jak kupować biżuterię? Kilka słów o surowcach i kolorystyce

Wiemy już, że biżuteria na prezent powinna być wykonana z wysokojakościowych materiałów. Ponadto powinna być dostosowana do stylu i upodobań danej osoby. Niektóre kobiety lubią wyrazistą biżuterię, podobają im się nowatorskie formy i masywne zdobienia. Inne wolą delikatną, subtelną biżuterię i pozostają wierne klasycznym wzorom.

Rozmiar i forma biżuterii to jednak nie wszystko. Kwestią, którą koniecznie należy rozważyć podczas dokonywania zakupu, jest materiał, a co za tym idzie – kolorystyka. W przypadku kobiet, które zawsze noszą biżuterię złotą, albo sięgają wyłącznie po błyskotki ze srebra, sprawa jest oczywista. Ale bywa i tak, że kobiety noszą złoto i srebro wymiennie. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na reprezentowany typ urody. Kobiety o ciepłym typie urody, najczęściej rudowłose, doskonale wyglądają w otoczeniu złota. Z kolei urodę niebieskookich blondynek i brunetek o bardzo jasnej cerze świetnie podkreśli biżuteria srebrna albo wykonana z białego złota.

Biżuteria na co dzień i na specjalne okazje

Powyższe porady dotyczą przede wszystkim biżuterii przeznaczonej do codziennego użytku, odpowiedniej zarówno do pracy, jak i na spacer po galerii handlowej. Kupując taki prezent, mamy większą pewność, że osoba obdarowana rzeczywiście będzie z niego korzystać. Oczywiście w ramach prezentu równie dobrze sprawdzi się biżuteria wytworna, ekskluzywna, zwłaszcza jeśli osoba obdarowana lubi kolekcjonować takie małe dzieła sztuki i raz na jakiś czas uczestniczy w wydarzeniu, na którym obowiązują wieczorowe kreacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *