Porady

Jaką biżuterię założyć na rozmowę o pracę?

Rozmowa kwalifikacyjna to ważny moment dla osób starających się o zatrudnienie. Chcąc jak najlepiej wypaść na takim spotkaniu, należy poczynić odpowiednie przygotowania. Oczywiście najważniejsza jest treść rozmowy, ale zachowanie i strój potencjalnego pracownika, również nie umkną uwadze rozmówcy. Strój na rozmowę o pracę powinien być schludny, elegancki, dopracowany. W kształtowaniu profesjonalnego wizerunku bardzo pomocna jest biżuteria.

Biżuteria na rozmowę kwalifikacyjną

Pewnym jest, że nawet najlepiej dobrana biżuteria nie zagwarantuje zatrudnienia, ale może do tego celu nieco przybliżyć. Dobrej jakości biżuteria pomoże zbudować wizerunek osoby pewnej siebie, kompetentnej, świadomej, ambitnej. Chyba każdy kandydat o pracę chciałby, żeby właśnie w taki sposób postrzegał go przyszły pracodawca.

Co to znaczy, że biżuteria została dobrze dobrana? Jaka biżuteria jest odpowiednia na rozmowę o pracę? Na pewno wiele zależy tutaj od tego, gdzie odbywa się rozmowa i jakiego stanowiska dotyczy. Osoby ubiegające się o zatrudnienie w branży artystycznej, teoretycznie mogą pozwolić sobie na więcej. Pozostali powinni postawić na klasyczne rozwiązania, choć w nowoczesnej formie. Elegancka bluzka i żakiet wcale nie muszą wyglądać niczym mundurek szkolny. Jeśli dodatkowo stylizację wzbogacimy modną biżuterią, będziemy wyglądać stylowo, ale nadal profesjonalnie.

Czego unikać, wybierając biżuterię na rozmowę o pracę?

Przede wszystkim unikajmy przepychu. Biżuteria jest ważna, ale nie powinna wysuwać się na pierwszy plan. Długie kolczyki, kilka wisiorków i brzęczące bransoletki to zdecydowanie za dużo. Taką biżuterię możemy założyć podczas wakacji w nadmorskim kurorcie, natomiast na rozmowie kwalifikacyjnej zachowajmy umiar. Oprócz obrączki i pierścionka zaręczynowego możemy założyć jeszcze jeden skromny pierścionek. Złote pierścionki na każdym palcu nie będą wyglądały profesjonalnie. Zbyt długie i masywne kolczyki również nie sprawdzą się na taką okoliczność, podobnie jak bogato zdobione kolie i chokery. Odpadają brzęczące bransoletki z dużą ilością zawieszek oraz biżuteria plastikowa, kolorowa, krzykliwa.

Elegancka biżuteria na rozmowę kwalifikacyjną

Na rozmowę kwalifikacyjną najlepiej założyć biżuterię w jednym kolorze. Jeśli wybieramy złote kolczyki wkrętki, pozostała biżuteria również powinna być złota. Delikatny łańcuszek, subtelna bransoletka i maksymalnie trzy skromne złote pierścionki na palcach, to zdecydowane maksimum. Oczywiście srebrna biżuteria również sprawdzi się na taką okoliczność. Powinny po nią sięgnąć panie o chłodnym typie urody. Srebro albo biżuteria ze stali szlachetnej to świetny wybór również wtedy, gdy żakiet ma posrebrzane guziki, a torebka srebrną sprzączkę.

Skąd czerpać inspirację, gdy dobór dodatków sprawia nam trudność?

Rozmowa o pracę to dla wielu sytuacja stresująca na tyle, że myślenie o dodatkach do stroju i samodzielnie tworzenie stylizacji na tę okoliczność stanowią prawdziwe wyzwanie. Wówczas warto zajrzeć na strony poświęcone tematyce modowej, na blogi salonów jubilerskich, na konta beauty w mediach społecznościowych. Być może tam szybko znajdziemy inspirację, a ze szkatułki z biżuterią wygrzebiemy coś, co przypomina błyskotki widoczne na zdjęciach w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *