Porady

Jaką zawieszkę nosić na co dzień?

Niektóre naszyjniki i bransoletki sprzedawane są w zestawie z zawieszkami, ale często jest tak, że w sklepie jubilerskim kupujemy bazę, a dopiero później dobieramy do niej zawieszki. Które z nich sprawdzą się na co dzień?

Zawieszki do łańcuszków, bransoletek i kolczyków

Zawieszki to niewielkie elementy dekoracyjne, przeznaczone do łączenia z różnego rodzaju łańcuszkami, rzemykami i sznurkami. Zawieszki wykonuje się z rozmaitych materiałów, począwszy od metali szlachetnych, poprzez wersje nieszlachetne, skończywszy na tworzywach sztucznych. Faktem jest jednak, że największą popularnością cieszą się złote zawieszki, choć srebrne i wykonane ze stali szlachetnej również mają wielu zwolenników.

Niektóre zawieszki są na tyle uniwersalne, że można łączyć je z biżuterią dowolnego typu, inne powstały z myślą o konkretnych bransoletkach, łańcuszkach, a nawet kolczykach. Zawieszki różnią się nie tylko wielkością czy kształtem, ale również sposobem łączenia z podstawą. Niektóre wyposażone są w kółeczka, przez które przewleka się łańcuszek, inne mają postać charmsów, jeszcze inne wyposażono w karabińczyki. Są też zawieszki, które wpina się w obręcz bransoletki za pomocą specjalnych klipsów.

Biżuteria ze złota na co dzień

Biżuteria, którą nosimy na co dzień, jest w większym stopniu narażona na zniszczenia, aniżeli produkty, po które sięgamy sporadycznie. Ryzyko zniszczenia wytwornego naszyjnika zakładanego wyłącznie na duże uroczystości, na pewno jest mniejsze, aniżeli w przypadku bransoletki, która stanowi uzupełnienie codziennych stylizacji. Dlatego też na biżuterii przeznaczonej do codziennego użytku absolutnie nie należy oszczędzać. Jeśli kupimy tanią biżuterię sztuczną, bardzo szybko będziemy musieli wymienić ją na inny produkt. Tymczasem wysokiej jakości złote łańcuszki i złote zawieszki posłużą nam przez lata. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy pamiętać o zdejmowaniu biżuterii w trakcie wykonywania prac domowych i właściwym przechowywaniu błyskotek.

Złote zawieszki – subtelny dodatek do codziennych stylizacji

Złota biżuteria wyróżnia się pięknym kolorem i blaskiem. Odpowiednio dobrana, potrafi podkreślić zarówno charakter stylizacji, jak i urodę. Złoto pasuje do ubrań w stonowanym kolorze, bieli i czerni, a także zdecydowanie bardziej szalonych stylizacji wakacyjnych. Można je nosić w miejscu pracy, podczas zakupów w galerii handlowej, pobytu w parku, czy załatwiania spraw urzędowych. Ważne jedynie, by była to biżuteria wygodna w noszeniu, niekrępująca ruchów – taka, która nie utrudni wykonywania codziennych obowiązków. Jeśli żyjemy w biegu, długie, ciężkie kolczyki i bransolety z okazałymi, brzęczącymi zawieszkami nie będą najlepszym wyborem. W codziennych stylizacjach lepiej sprawdzą się delikatne łańcuszki, proste bransoletki oraz kolczyki wkrętki.

Doskonałym uzupełnieniem codziennych stylizacji są subtelne zawieszki ze złota. Jeśli mamy w swojej szkatułce skromny łańcuszek sprzed kilku lat, możemy dać mu nowe życie dzięki ciekawej zawieszce. Podobnie wygląda to w przypadku bransoletek. Zawieszka całkowicie odmienia wygląd biżuterii i sprawia, że nienoszone od lat błyskotki na powrót stają się modne. Złote zawieszki mają tę właściwość, że choć nie wychodzą na pierwszy plan, to nadają stylizacji ciekawego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *