InspiracjePoradyTrendy

Personalizacja biżuterii – zawieszki do bransoletek

Biżuteria to dodatek podkreślający charakter stylizacji. Odpowiednio dobrana, może stanowić dopełnienie eleganckiej wieczorowej sukni, stroju rockowego czy kreacji nawiązującej do stylu boho. Podstawową funkcją biżuterii jest zatem funkcja estetyczna – biżuteria dopełnia całości stylizacji, ozdabia ją i wzmacnia efekt, jaki chcemy osiągnąć, zakładając wybrane elementy garderoby. Biżuteria podkreśla również urodę, uwydatnia smukłą szyję czy zgrabny nadgarstek. Kamienie szlachetne w odpowiednich kolorach mogą podkreślić barwę tęczówki i rozświetlić cerę. Ozdobny charakter biżuterii to jednak nie wszystko. Pamiętajmy, że wyroby biżuteryjne noszone są również ze względów religijnych, ideologicznych. Niekiedy biżuteria ma znaczenie symboliczne (np. pierścionek zaręczynowy), innym razem charakter pamiątkowy.

Pamiątkowy charakter ma zwłaszcza biżuteria kupowana na prezent, szczególnie gdy jest to upominek spersonalizowany. Taki efekt można osiągnąć poprzez grawerunek czy odpowiednio dobrane zawieszki do bransoletek i łańcuszków. Bransoletka ze spersonalizowaną zawieszką będzie upominkiem wyjątkowym, zarówno efektownym, jak i przywołującym wspomnienia o minionych wydarzeniach i bliskich osobach.

Bransoletka na prezent

Szukając pomysłu na prezent świąteczny, urodzinowy, rocznicowy, ale także prezent z okazji narodzin dziecka czy pomyślnego ukończenia ważnego kursu i zdania egzaminu, bardzo często decydujemy się na zakup biżuterii. Nie może to być jednak jakikolwiek wyrób biżuteryjny, a upominek podkreślający charakter relacji łączącej dwie osoby i zgodny z upodobaniami osoby obdarowywanej.

Na pewno nie każdego wypada obdarować pierścionkiem z drogocennym kamieniem czy też naszyjnikiem z zawieszką w kształcie serca. Natomiast do uniwersalnych upominków możemy zaliczyć bransoletki, zwłaszcza gdy wyróżniają się prostotą formy, a wyjątkowego charakteru nadają im spersonalizowane zawieszki. Zawieszki do bransoletek mogą przyjmować różne formy i rozmiary, mogą być w całości wykonane z metalu bądź też z połączeń różnorodnych materiałów, np. metali i kamieni szlachetnych, pereł, elementów emaliowanych itd.

Bransoletka z dobrze dobraną zawieszką może być prezentem zarówno dla bliskiej osoby (np. żony, mamy, siostry), jak i koleżanki z pracy oraz członka dalszej rodziny. Możliwość spersonalizowania upominku za pomocą zawieszki sprawia, że znalezienie odpowiedniej bransoletki na prezent nie stanowi większego problemu. W salonach jubilerskich i sklepach z biżuterią znajdują się różnego rodzaju bransoletki damskie i męskie, do których z łatwością dobierzemy ładną i trwałą zawieszkę.

Najmodniejsze zawieszki do bransoletek

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się bransoletki w minimalistycznym stylu, składające się z cienkiego łańcuszka i subtelnej zawieszki. Najczęściej jest to zawieszka w całości wykonana z metalu (złota klasycznego, złota różowego, srebra, stali szlachetnej) i przyjmująca kształt jakiegoś symbolu. Do najpopularniejszych symboli należy zaliczyć serduszka, gwiazdki i księżyce, znak nieskończoności, podkowę, czterolistną koniczynę, wszelkiego rodzaju kwiatki i kokardki. Obok tego dużą popularnością cieszą się zawieszki wykonane z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Kamienie szlifowane są na okrągło, bądź też przyjmują kształt owalny lub sześciokątny. Modne są również zawieszki w kształcie łzy. Górna część takiej zawieszki osadzona jest w metalu. To właśnie tam przytwierdza się karabińczyk bądź łańcuszek z kółkiem – zawieszkę można nawlec bądź przypiąć do bransoletki.

Moduły do bransoletek

Nieco innym rozwiązaniem niż klasyczne, wiszące zawieszki do bransoletek, są moduły, które wpina się bezpośrednio w obręcz bransoletki po uprzednim wyjęciu z niej innego elementu. Tym samym rozmiar i kształt bransoletki nie ulegają zmianie, ale biżuteria zyskuje nowy wygląd. Niektóre marki biżuteryjne opracowały całe serie bransoletek modułowych (komponowanych), a prym wiedzie tutaj marka Nomination Italy. Osoba zainteresowana zakupem takiej bransoletki może wybrać podstawę w kolorze złotym, srebrnym, czarnym lub granatowym, a następnie pasujące do niej zawieszki (moduły). Taki moduł w każdej chwili można wymienić na inny, a tym samym stworzyć nową kompozycję na nadgarstek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *